Zbulohen 55 emigrantë në një automjet në Strumicë, shoferi në arrati

174

Në rrugën rajonale që çon drejt fshatit Trivodi, dje në orët e hershme të mëngjesit policët kanë ndaluar një automjet ‘Iveco’ pa tabela regjistrimi.

Sipas raportit policor, shoferi i automjetit kur ka vërejtur se është afruar automjeti i policisë, ka ndaluar, dhe është arratisur bashkërisht me personat që kanë qenë në automjet.

Automjeti është kontrolluar dhe janë gjetur 55 emigrantë, ndërsa për ngjarjen është njoftuar Prokurori Publik.

Nga polcia thonë se po ndërmerren masat për zbardhjen e plotë të rastit.