14.8 C
Skopje

Заниоло на навредите од навивачите на Лацио одговори вулгарно

Страстите, како и секогаш, беа зовриени на римското дерби, кое овојпат го доби Лацио со 3:2 победа над Рома како официјален домаќин на „Олимпико“, што значеше дека навивачите на „бјанкочелестите“ беа побројни на стадионот.

Тие постојано ги навредуваа фудбалерите на Рома, вклучувајќи го и младиот талент Николо Заниоло, кој откако беше заменет реши да им одговори на вулгарен начин.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите целата работа ја завршија за...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај Спортс“ порача дека ќе ги...

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за задоволство. Предмалку Кадиз на домашен терен...

Селма Хаек наговарала дефанзивец на Ајакс да се пресели во Рен

Дефанзивецот на холандски Ајакс, Едсон Алварез предизвика големо внимание со соопштението дека малку неостасувало да го напушти клубот од Амстердам по наговор на...
Translate »