Xherdan Shaqiri i papërmbajtshëm, kalon në epërsi Zvicrën

116

Xherdan Shaqiri i papërmbajtshëm, kalon në epërsi Zvicrën!

Xherdan Shaqiri ashtu si di ai, menjëherë realizoi për epërsinë e Zvicrës (1:0) kundër Lituanisë.

Ndeshja po zhvillohet në St. Gallen në kuadër të grupit C të kualifikueseve për Kampionatin Botëror.

Qysh në minutën e 2-të, Shaqiri shkund portën e rivalit. Shaqiri dhe kapiteni Granit Xhaka me bashkëlojtarë kërkojnë fitore sa më bindëse.