3.8 C
Skopje

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за задоволство.

Предмалку Кадиз на домашен терен беше поразен од тимот на Алавес во дербито на дното, со 2-0.

Стрелец на двата гола за освојување на трите бода за гостите беше Жоселу во 6-тата минута од пенал и во 91. минута за ставање точка на триумфот на својот тим.

Претходно, Мајорка беше речиси со трите бода „в џеб“ откако до 93 минута имаа предност од 2-0 со голот на Анхел во 32 минута и автоголот на Диакаби во 38 минута.

Сепак, најпрво во 93 минута Гуедеш намали на 2-1, а голем бод за „лилјаците“ спаси Гаја во 98 минута.

И двата тима по денешното коло остануваат во средината на табелата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Мурињо до новинарите: Вашата работа е многу полесна, затоа заработувам многу повеќе од вас

Жозе Мурињо повторно ги загуби нервите откако неговата Рома колабираше со 0:3 пораз од Интер, по што бесот го искали на новинарите. Хакан Чалханоглу,...

Милан имаат најдобар старт на лигата од 2003, ќе изддржат ли?

Милан се единствени лидер во Серија А првпат по 10 месеци, а го имаат и најдобриот старт на една сезона од 2003/04, подгревајќи...

Милан рутинирано со „фенерџијата“ – сега се највисоко во Серија А

Фудбалерите на Милан лесно, рутинирано, според очекуваното со 2-0 славеа на денешниот меч против Салернитана во рамки на 16. коло во Серија А. „Фенерџијата“...
Translate »