Ukraina: Porti i Danubit në shënjestër të sulmeve ruse


Ukraina pretendon se lumi i Danubit është shenjestër e bombardimeve të vazhdueshme ruse. Zyrtari ukrainas thekson se sulmet dëmtuan infrastrukturën rekreative në një port të lumit Danub.

 

Oleh Kiper, kreu i administratës ushtarake rajonale të Odesës, tha se një zjarr shpërtheu pas sulmeve në Vylkove në distriktin Izmail të Odesës, shkruan CNN.

 

Ndërkohë, ushtria e Ukrainës njoftoi se një sulm masiv me raketa dhe dronë po godet infrastrukturën civile në Odesa.

 

Megjithatë, nuk raportohet për viktima civile.

 

Nga ana tjetër, mbrojtja ajrore e Ukrainës shkatërroi 11 dronë sulmues mbi Odes

TË FUNDIT

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...