10.8 C
Skopje

Тажно, но вистинито, Марина Туцаковиќ ќе биде погребана дури за 10-ина дена, откако нејзиниот сопруг ќе оздрави од коронавирусот


Големата и легендарната хит-мејкерка Марина Туцаковиќ, која ја загуби битката со ракот, а најпосле и со короната на 67-годишна возраст, ќе биде погребана дури за десетина дена, кога нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута ќе оздрави од коронавирусот. Нејзиното замрзнато безживотно тело се држи во болничките ледени фрижидери под специјален третман. Делува морбидно, но таа е болната вистина.

Датумот на погребот е одложен за да може Александар Радуловиќ Фута, најголемата љубов на славната Марина, да присуствува на нејзиното “патување“ кон вечниот дом. Фута е заразен со оваа најчесто смртоносна инфекција и сега се наоѓа во самоизолација во станот во населбата Врачар.
Последните денови Марина ги помина во клиничката болница „Драгиша Мишовиќ“, каде што беше префрлена откако се инфицира со короната, кога ѝ беше ставена на апарат за дишење, но за жал за сè беше предоцна.

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Минимален триумф на Херта против Борусија (М)

Фудбалерите на Херта во Берлин со 1-0 славеа на дуелот против Борусија од Менхенгладбах во последниот саботен меч од деветтото коло. Стрелец на единствениот...

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите целата работа ја завршија за...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај Спортс“ порача дека ќе ги...

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за задоволство. Предмалку Кадиз на домашен терен...
Translate »