13.8 C
Skopje

Sot shorti i Champions League, të gjithë duan Benficën


Hidhet sot ne mesdite në Nion të Zvicres shorti i fazës çerekfinale dhe gjysmëfinale të Champions League.

 

Përvec tre skuadrave italiane Milan, Napoli dhe Inter, në cerekfinale janë edhe Real Madrid, Bajern, Benfica, Manchester City dhe Chelsea. Shorti është i lirë dhe goglat mund të rezervojë cdo përplasje të mundshme, qoftë ajo mes skuadrave të një vendi.

 

Duelet cerekfinale do të luhen ne 11-12 prill dhe më pas kthimi në 18 dhe 19 pill.Mirëpo sot do të hidhet shorti edhe për fazën gjysmëfinale që luhet në maj, nga ku do të kemi edhe një pamje disi më të qartë të rrugës drejt finales së Stambollit.

 

Skuadrat më të forta në leter janë Real Madrid rekordmen dhe kampion në fuqi i Europës, Manchester City dhe Bajerni i Mynihut, ndërsa në leter ekipi që të gjithë do të doni ta kishin kundërshtar është Benfica.

 

TË FUNDIT

Shefi i mbikëqyrjes bërthamore të OKB-së do të vizitojë centralin bërthamor të Zaporizhzhia

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike, Rafael Grossi, pritet të vizitojë termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia në Ukrainë këtë javë.   Grossi deklaroi se qëllimi i...

KQZ certifikon 11 kandidatë për zgjedhjet e 23

Komisioni Qendror Zgjedhor në Kosovë ka certifikuar kandidatët të cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet e 23 prillit të këtij viti në katër...

“Sylvinho ka vetëm 6 ditë punë”/ Hafizi në “Studio Sport”: Asllani dhe Bajrami nuk lihen në stol

Astrit Hafizi, ish-trajner i përfaqësues kuqezi mendon se presioni ndaj Sylvinhos për të kualifikuar në Europian përsa kohë, u ndërtua gabim strategjia për...

KRRE-ja vendosi: Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë solli vendimin, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 0,23 %...