23.8 C
Skopje

Соиграч на Мегваер кој ја заврши кариерата поради повреда доби милион фунти!


Поранешниот фудбалер на Шефилд јунајтед, 28-годишниот Тери Кенеди, сигурно мислел дека животот му дал „лоша рака“ откако неговата ветувачка фудбалска кариера беше прекината поради повреди, но фортуната му се насмеа откако доби на лото неверојатни миион фунти.

Кенеди, кој играше за Шефилд јунајтед и Херогејт таун во кариерата, и беше соиграч на капитенот на Манчестер јунајтед, Хери Мегваер во Шефилд, во 2016 година мораше да ја прекрати кариерата поради повреда на коленото.

Во понеделникот, пак, животот му се смени откако доби лото додека беше на работа, а видео снимката од неговата реакција стана вирална на интернет.

Кенеди играше во одбрана покрај Мегваер во младинските тимови на Шефилд јунајтед и му се предвидуваше голема иднина, дебитирајќи за клубот во 2011 година.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Русите нападнаа повеќе од 40 градови во Донбас

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се ранети во напад на руските сили на повеќе од 40 градови во Донбас, тврди украинската армија....

Надал без проблеми во вечерната сесија на Ролан Гарос

Новата шпанска тениска надеж Карлос Алкараз го „преживеа“ второто коло на Ролан Гарос, откако во епска битка од 4 часа и 34 минути,...

Славните личности испратија порака: Доста е, земјата мора да се промени

Американски актери и музичари го кренаа гласот по трагедијата што се случи во основно училиште во Тексас и повикаа на построга контрола на...
Translate »