Skandal në Superiore/ Penallti e dyshimtë, tifozët e Tiranës futen në fushë për të rrahur gjyqtarin


Një penallti e dyshimte qe mesa duket do ti kushtoje titullin Tiranes, ka sjell nje skandal te vertete ne stadiumin e Rrogozhines.

 

Ne fund te ndeshjes Tirana-Bylis qe u mbyll 2 me 2, tifozet kryeqytetas u futen ne fushe per te sulmuar gjyqtarin Kridenc Meta. Shkak u be penalltia qe Meta dhe per Bylisin ne minuten e 75, qe u kontestua ashper nga lojtaret dhe stafi i Tiranes.

 

Ballshiotet e shenuan penalltine qe i coi shifrat ne 2 me 2, rezultat qe tani e ka zbritur Tiranen ne vendin e dyte per shkak te faktit qe Partizani ka avantazh ndeshjet direkte kunder bardhebluve. E gjithe kjo situate ka bere qe lojtaret dhe stafi te perplasen me Kridenc Meten ne fund te takimit.

 

Por nuk ka perfunduar me kaq. Tifozet e Tiranes kapercyen hekurat dhe u futen ne fushe duke u perleshur me policine dhe duke goditur gjyqtaret. Situata preciputoi por Meta dhe ndihmesit e tij ia dolen te futen ne dhomat e zhveshjes.

 

TË FUNDIT

Rinumërimi i votave në Rrogozhinë, shpallet fitues kandidati i PS

Ka përfunduar rinumërimi i votave në Bashkinë e Rrogozhinës dhe rezultati mbetet e pandryshuar, me kandidatin e PS fitues.Kandidati i PS, Edison Memolla ka...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare shprehen skeptikë. A do t’i dëgjojë Kurti kërkesat e Escobarit e Lajçakut?!

Gjatë kësaj të hëne në një vizitë zyrtarë do të qëndrojnë i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Kush e inicioi arrestimin e artistëve në Bujanoc? – Pse po përmendet Shqiprim Arifi?

Sonte u raportua për arrestimin e drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc dhe producentit e aktorit Gani Veseli. Ata pas arrestimit u morën...

Arrihet ujdia në BE për azilkërkuesit

Pas disa orësh bisedimesh në takimin e Luksemburgut, ministrat e brendshëm të BE-së i dhanë dritën jeshile reformës së zgjeruar të procedurës së...