0.8 C
Skopje

Селма Хаек наговарала дефанзивец на Ајакс да се пресели во Рен


Дефанзивецот на холандски Ајакс, Едсон Алварез предизвика големо внимание со соопштението дека малку неостасувало да го напушти клубот од Амстердам по наговор на познатата холивудска актерка, Селма Хаек.

Алварез во интервју појасни дека токму Хаек побарала од него да ја промени средината.

„Ме повика познатата Мексиканка и се обиде да ме увери дека најдобро за мене е да преминам во редовите на Рен. Бев многу изненаден и збунет“ рече Алварез .

Иако бил воодушевен од повикот на актерката, Алварез не бил воодушевен од идејата да се пресели во францускиот клуб, па се уште е во дресот на Ајакс.

Инаку, Хаек е сопруга на Франсоа Анри Пинолте, кој е претседател на корпорацијата „Керинг“ која во своја сопственост има повеќе модни брендови. Тој е дел ид од „Група Артемис“, инаку сопственик на францускиот клуб Рен.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Милан имаат најдобар старт на лигата од 2003, ќе изддржат ли?

Милан се единствени лидер во Серија А првпат по 10 месеци, а го имаат и најдобриот старт на една сезона од 2003/04, подгревајќи...

Милан рутинирано со „фенерџијата“ – сега се највисоко во Серија А

Фудбалерите на Милан лесно, рутинирано, според очекуваното со 2-0 славеа на денешниот меч против Салернитана во рамки на 16. коло во Серија А. „Фенерџијата“...

По филмот „Тома“, за Џеј ќе се снима филм „Недела“

По големиот успех што го постигна филмот „Тома“ посветен на животот на Тома Здравковиќ, најавено е снимањето на биографски филм за уште еден...
Translate »