3.8 C
Skopje

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај Спортс“ порача дека ќе ги замолчи критичарите и ќе покаже поради што е дојде во Манчестер.

Од почетокот на сезоната веќе постигна 6 гола во сите натпреварувања, од кои посебно важни беа погодоците во ЛШ, против Вилјареал и Аталанта.

Сепак, тој уште од стартот е мета на критичарите дека не помага во одбраната и не помага во одбраната.

„Знам кога на тимот му е потребна моја помош во дефанзива. Мојата улога е да донесам победа, играта во одбрана е само дел од мојата работа. Имам 36 години, освоив се. Мирно спијам. Ќе продолжам да работам и ќе им ја затнам устата на сите“ вели Роналдо.

Од почетокот на сезоната „црбените ѓаволи“ играат во променлива форма.

„Клубот врши промени, ме купија мене, Варан, Санчо. Потребно е прилагодување. Чекор по чекор. Битно е работите да ги освојуваме заеднички, не индивдуално. Мислам дека тоа е можно. Секој треба да има своја улога. Критиките се секогаш дел од работата, не ме загрижува тоа. Најважно е што јас сум се уште среќен и уживам во фудбалот. Ова е мое ново ппоглевје. Тука сум да му помогна на Манчестер да победува“ вели Португалецот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Лајпциг го отпуштија Марч по лошиот старт на сезоната

РБ Лајпциг го отпуштија тренерот, Американецот Џеси Марч по поразот од Унион Берлин и лошиот старт на сезоната 2020/21. Марч беше избран како наследник...

Мурињо до новинарите: Вашата работа е многу полесна, затоа заработувам многу повеќе од вас

Жозе Мурињо повторно ги загуби нервите откако неговата Рома колабираше со 0:3 пораз од Интер, по што бесот го искали на новинарите. Хакан Чалханоглу,...

Милан имаат најдобар старт на лигата од 2003, ќе изддржат ли?

Милан се единствени лидер во Серија А првпат по 10 месеци, а го имаат и најдобриот старт на една сезона од 2003/04, подгревајќи...

Милан рутинирано со „фенерџијата“ – сега се највисоко во Серија А

Фудбалерите на Милан лесно, рутинирано, според очекуваното со 2-0 славеа на денешниот меч против Салернитана во рамки на 16. коло во Серија А. „Фенерџијата“...
Translate »