Publikohet traileri i filmit “Barbie” – Telegrafi

Warner Bros po i jep audiencës një vështrim më të afërt të ” Barbie” në një trailer të ri zyrtar.

Ndërsa historia e filmit është mbajtur kryesisht e fshehtë, traileri i ri tregon se për çfarë bëhet fjalë për tendën e verës së Greta Gerwig, pasi ‘Barbie’ dhe ‘Ken’ janë vendosur të hyjnë zyrtarisht në botën reale më 21 korrik.

Të lodhur nga ditët e tyre në Barbieland (ku të gjithë me sa duket quhen edhe Barbie dhe Ken), ‘Barbie’ e luajtur nga Margot Robbie dhe Ken i Ryan Gosling dalin përtej kufijve të atdheut të tyre.

Pamjet e reja tregojnë personazhet e ‘Barbie’ dhe ‘Ken’ duke eksploruar botën moderne, e cila është krejtësisht e ndryshme nga streha e sigurt e stilit të tyre të jetesës plastike, të koduar rozë.

Gerwig dhe kasti i “Barbie” u përpoqën të mbanin komplotin e filmit të fshehur nga audienca, por fotot dhe videot e tyre duke u xhiruar në Los Angeles u bënë virale vitin e kaluar.

Krahas Robbie dhe Gosling, “Barbie” do të shfaqë një kastë të mbushur me yje, duke përfshirë Will Ferrell, Connor Swindells, Nicola Coughlan, Emerald Fennell, Kate McKinnon, Michael Cera, America Ferrera, Kingsley Ben-Adir, Rhea Perlman, Sharon Rooney , Ana Cruz Kayne, Ritu Arya, Jamie Demetriou, Emma Mackey, Dua Lipa, Issa Rae, Hari Nef, Alexandra Shipp, Simu Liu , Scott Evans dhe Ncuti Gatwa.

Gerwig shërben si regjisore dhe bashkë-skenariste e “Barbie” së bashku me bashkëshortin e saj, Noah Baumbach.

Filmi është një bashkëprodhim nga Mattel Films, Heyday Films dhe Robbie’s LuckyChap Entertainment.

Josey McNamara nga LuckyChap dhe Ynon Kreiz nga Mattel shërbejnë si producentë ekzekutivë.

“Barbie” është planifikuar të dalë në kinema më 21 korrik. /Telegrafi/

TË FUNDIT

Rinumërimi i votave në Rrogozhinë, shpallet fitues kandidati i PS

Ka përfunduar rinumërimi i votave në Bashkinë e Rrogozhinës dhe rezultati mbetet e pandryshuar, me kandidatin e PS fitues.Kandidati i PS, Edison Memolla ka...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare shprehen skeptikë. A do t’i dëgjojë Kurti kërkesat e Escobarit e Lajçakut?!

Gjatë kësaj të hëne në një vizitë zyrtarë do të qëndrojnë i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Kush e inicioi arrestimin e artistëve në Bujanoc? – Pse po përmendet Shqiprim Arifi?

Sonte u raportua për arrestimin e drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc dhe producentit e aktorit Gani Veseli. Ata pas arrestimit u morën...

Arrihet ujdia në BE për azilkërkuesit

Pas disa orësh bisedimesh në takimin e Luksemburgut, ministrat e brendshëm të BE-së i dhanë dritën jeshile reformës së zgjeruar të procedurës së...