-4.2 C
Skopje

Психолог ја разбива летаргијата во Јуве – само 15 бода по 11 кола во Серија А

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри го ангажирал својот пријател, психологот Џузепе Верчели, да им ја врати самодовербата на фудбалерите на Јувентус по слабиот старт на сезоната во италијанската Серија А.

Загрижувачки за фановите на „Старата дама“, клубот од Торино 11 одиграни кола собра само 15 бодови и моментно е деветтопласиран на табелата со минус од 16 бода од водечките Наполи, односно Милан.

Италијански „Газета дело Спорт“ објави дека Верчели кој е професор по спортска медицина на Универзитет во Торино веќе работел со играчите на Јувентус додека Алегри беше кормилар на клубот, во неговиот прв мандат.

Добрите познавачи на состојбите во клубот велат дека играчите се во страв и со напнати нерви, но и целото опкружување е фрустринано од лошите резултати.

Посебна критика има за напаѓачот Алваро Мората и играчот од средниот ред, Адриен Рабио кои подолго време се во слаба форма.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Трговска и инвестициска соработка на мали и средни претпријатија од Северна Македонија и Бугарија

Агенцијата за поддршка на претприемништвото на Македонија и бугарската Агенција за промоција на мали и средни претпријатија во наредниот период ќе воведуваат нови...

Министерот Нуредини од Софија: Конкретно зборуваме за животната средината каде што имаме многу заеднички теми кои ќе ги бираме во иднина

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...

МФ Бесими од Софија: Рационален оптимизам каде резултатите ќе бидат одраз на сработеното

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...
Translate »