16.8 C
Skopje

Pamje nga Brukseli, takimi Kurti-Vuçiq

Ka nisur takimi i ndërmjetësuar nga shefi për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrel në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ky takim vjen pas tensioneve të shtuara në pjesën veriore të Kosovës dhe deklaratave në Kosovë e Serbi për shkak të fillimit të zbatimit të marrëveshjeve të Brukselit ndërmjet dy vendeve për targa dhe dokumente zyrtare.

Telegrafi ju sjell pamje nga takimi si dhe fotografi të publikuara nga zyra e Bashkimit Evropian në Bruksel:

Takimi Borell-Kurti-Vuçiq, /Foto: Bashkimi Evropian/

Takimi Borell-Kurti-Vuçiq, /Foto: Bashkimi Evropian/

Takimi Borell-Kurti-Vuçiq, /Foto: Bashkimi Evropian/

Takimi Borell-Kurti-Vuçiq, /Foto: Bashkimi Evropian/

Kurti-Borell në Bruksel /Foto: Bashkimi Evropian/

Vuçiq-Borell në Bruksel /Foto: Bashkimi Evropian/

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Polici i rrugores në gjendje të rëndë/ Arrestohet shoferja që e përplasi në tunelin e Elbasanit

Drejtuesja e automjetit që aksidentoi punonjësin e Policisë Rrugore në tunelin panoramik të Elbasanit është arrestuar në flagrancë.   Polici i rrugores i cili ndodhet në...

Gazi rus derdhet në det/ Rrjedhje misterioze pranë Suedise e Danimarkës, dyshohet për sabotazh

Vendet europiane po hetojnë një rrjedhje të pashpjegueshme në dy gazsjellës rus që shtrihen nën detin Baltik pranë Suedisë dhe Danimarkës. Infrastrukturë kjo...

Shqipëria sot përballë Islandës; Broja, Asllani dhe Hysaj drejt stolit, ja formacioni i mundshëm

Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte me Islandën në orën  20.45 minuta në stadiumin “Air Albania” në përballjen e fundit  të Ligës së...

Veliaj në Pragë, takon kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko: Do vazhdojmë të jemi një nga mbështetësit e palëkudur të Ukrainës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një vizitë të tijën në Prage ka takuar kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko.   Në një postim në...
Translate »