Një burrë hapi derën e urgjencës së aeroplanit që po ateronte në Korenë e Jugut, pamjet në bord ‘mbizotërojnë’ rrjetin – Telegrafi


Një burrë është arrestuar pasi hapi derën e urgjencës gjatë një fluturimi të Asiana Airlines teksa aeroplani po ateronte në Korenë e Jugut.

Të gjithë 194 pasagjerët i mbijetuan fluturimit, me aeroplanin që ateroi me sukses të premten në Aeroportin Ndërkombëtar Daegu të premten, por me derën ende të hapur, transmeton Telegrafi.

Gjysma e një pjese të pasagjerësh patën probleme me frymëmarrjen dhe u dërguan në spital, raportuan mediet lokale.

I dyshuari, një burrë rreth të 30-ave, u arrestua pas aterimit të aeroplanit, tha agjencia e lajmeve Yonhap.

Fluturimi OZ8124 ishte nisur nga ishulli Jeju të premten në mëngjes (koha lokale).

Se kur ndodhi saktësisht incidenti mbetet e paqartë, por dera e aeroplanit u hap afër fundit të fluturimit rreth orës 12:45 me orë lokale, raportuan mediat koreano-jugore.

Një video e ndarë në rrjetet sociale tregon derën e hapur në një pjesë të aeroplanit derisa era e fortë prek pasagjerët e ulur.

Asiana Airlines tha se policia ka nisur një hetim të plotë. /Telegrafi/

TË FUNDIT

Rinumërimi i votave në Rrogozhinë, shpallet fitues kandidati i PS

Ka përfunduar rinumërimi i votave në Bashkinë e Rrogozhinës dhe rezultati mbetet e pandryshuar, me kandidatin e PS fitues.Kandidati i PS, Edison Memolla ka...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare shprehen skeptikë. A do t’i dëgjojë Kurti kërkesat e Escobarit e Lajçakut?!

Gjatë kësaj të hëne në një vizitë zyrtarë do të qëndrojnë i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Kush e inicioi arrestimin e artistëve në Bujanoc? – Pse po përmendet Shqiprim Arifi?

Sonte u raportua për arrestimin e drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc dhe producentit e aktorit Gani Veseli. Ata pas arrestimit u morën...

Arrihet ujdia në BE për azilkërkuesit

Pas disa orësh bisedimesh në takimin e Luksemburgut, ministrat e brendshëm të BE-së i dhanë dritën jeshile reformës së zgjeruar të procedurës së...