-4.2 C
Skopje

Мурињо до новинарите: Вашата работа е многу полесна, затоа заработувам многу повеќе од вас

Жозе Мурињо повторно ги загуби нервите откако неговата Рома колабираше со 0:3 пораз од Интер, по што бесот го искали на новинарите.

Хакан Чалханоглу, Един Џеко и Дензел Дамфрис постигнаа голови во првите 39 минути за да го замолчат „Олимпико“ и да му го нанесат вториот пораз на тимот на Мурињо по 1:0 поразот кај Болоња и на прес-конференцијата одби да одговори на прашањата на новинарите, туку им даде саркастичен коментар.

„Вашата работа е многу полесна од нашата, и затоа јас заработувам многу повеќе од вас“, изјави Мурињо, по што одби да одговара на преостанатите прашања.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Трговска и инвестициска соработка на мали и средни претпријатија од Северна Македонија и Бугарија

Агенцијата за поддршка на претприемништвото на Македонија и бугарската Агенција за промоција на мали и средни претпријатија во наредниот период ќе воведуваат нови...

Министерот Нуредини од Софија: Конкретно зборуваме за животната средината каде што имаме многу заеднички теми кои ќе ги бираме во иднина

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...

МФ Бесими од Софија: Рационален оптимизам каде резултатите ќе бидат одраз на сработеното

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...
Translate »