15.8 C
Skopje

Министерот Нуредини од Софија: Конкретно зборуваме за животната средината каде што имаме многу заеднички теми кои ќе ги бираме во иднина

Софија, 25 Јануари – По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на комисиите, со ексклузивни обраќања за Indeks.mk дадоа објаснувања околу остварените средби.

Досега имавме многу конструктивни разговори и зборуваме за планови во претстојниот период. Имаме неколку конкретни проекти со соработки за во иднина. Конкретно зборуваме за животната средината каде што имаме многу заеднички теми кои ќе ги бираме во иднина.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Надал без проблеми во вечерната сесија на Ролан Гарос

Новата шпанска тениска надеж Карлос Алкараз го „преживеа“ второто коло на Ролан Гарос, откако во епска битка од 4 часа и 34 минути,...

Славните личности испратија порака: Доста е, земјата мора да се промени

Американски актери и музичари го кренаа гласот по трагедијата што се случи во основно училиште во Тексас и повикаа на построга контрола на...

Вартоломеј: Руската православна црква нѐ разочара, патријархот Кирил треба да му се спротивстави на Путин

Вселенскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека Руската православна црква ги предала отците на православната црква поддржувајќи го нападот врз Украина. Рускиот...
Translate »