3.8 C
Skopje

Минимален триумф на Херта против Борусија (М)

Фудбалерите на Херта во Берлин со 1-0 славеа на дуелот против Борусија од Менхенгладбах во последниот саботен меч од деветтото коло.

Стрелец на единствениот погодок за домаќините беше Рихтер во 40. минута. Тој најдобро се снајде во петерецот и со волеј удар го измами голманот Сомер.

Гостите постигнаа израмнувачки гол во 70 минута, но тој беше поништен поради офсајд.

Пред тоа свои шанси имаа Херман, Елведи и Емболо.
Со денешниот триумф тимот од главниот град ја прескокна екипата од Менхенглдбах на табелата во Бундеслигата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Мурињо до новинарите: Вашата работа е многу полесна, затоа заработувам многу повеќе од вас

Жозе Мурињо повторно ги загуби нервите откако неговата Рома колабираше со 0:3 пораз од Интер, по што бесот го искали на новинарите. Хакан Чалханоглу,...

Милан имаат најдобар старт на лигата од 2003, ќе изддржат ли?

Милан се единствени лидер во Серија А првпат по 10 месеци, а го имаат и најдобриот старт на една сезона од 2003/04, подгревајќи...

Милан рутинирано со „фенерџијата“ – сега се највисоко во Серија А

Фудбалерите на Милан лесно, рутинирано, според очекуваното со 2-0 славеа на денешниот меч против Салернитана во рамки на 16. коло во Серија А. „Фенерџијата“...
Translate »