-4.2 C
Skopje

Милан рутинирано со „фенерџијата“ – сега се највисоко во Серија А

Фудбалерите на Милан лесно, рутинирано, според очекуваното со 2-0 славеа на денешниот меч против Салернитана во рамки на 16. коло во Серија А.

„Фенерџијата“ на табелата во италијанското првенство имаше само 30% од поседот на топката и упати само 1 удар во рамки на голот на повратникот Мењан.

Од друга страна, „Росонерите“ рутинирано, без многу трошење енергија со два гола уште во воведните 18 минути се чини го решија победникот, па до крајот ги штедеа силите за дуелот против Ливерпул идната седмица во ЛШ.

Стрелци на погодоците на тимот од „Сан Сиро“ беа Кеси во 5. и Салемакерс во 18 минута.

Со овој триумф, Милан барем до вечер кога Наполи игра дома против Аталанта е лидер на табелата со 38 поени, два повеќе од пулените на Лучијано Спалети.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Трговска и инвестициска соработка на мали и средни претпријатија од Северна Македонија и Бугарија

Агенцијата за поддршка на претприемништвото на Македонија и бугарската Агенција за промоција на мали и средни претпријатија во наредниот период ќе воведуваат нови...

Министерот Нуредини од Софија: Конкретно зборуваме за животната средината каде што имаме многу заеднички теми кои ќе ги бираме во иднина

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...

МФ Бесими од Софија: Рационален оптимизам каде резултатите ќе бидат одраз на сработеното

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...
Translate »