-1.2 C
Skopje

Милан имаат најдобар старт на лигата од 2003, ќе изддржат ли?

Милан се единствени лидер во Серија А првпат по 10 месеци, а го имаат и најдобриот старт на една сезона од 2003/04, подгревајќи ги надежите на навивачите дека скудетото не е толку недостижно.

„Росонерите“ вчера со 2:0 ја победија Салернитана, додека Наполи загуби дома со 2:3 од Аталанта, поставувајќи интересни топ 4 во Серија А – Милан 38 поени, Интер 37 поени, Наполи 36 поени, Аталанта 34 поени.

Последен пат тимот на Стефано Пиоли беше прв на 13 февруари, пред шокантниот пораз од Специја. Интер потоа го победи Лацио и стана лидер, освојувајќи ја титулата со 12 поени предност пред градските ривали.

Милан имаат освоено 38 поени во првите 16 кола во Серија А, што е најдобар старт на сезона од 2003/04, кога го освоија скудетото.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Трговска и инвестициска соработка на мали и средни претпријатија од Северна Македонија и Бугарија

Агенцијата за поддршка на претприемништвото на Македонија и бугарската Агенција за промоција на мали и средни претпријатија во наредниот период ќе воведуваат нови...

Министерот Нуредини од Софија: Конкретно зборуваме за животната средината каде што имаме многу заеднички теми кои ќе ги бираме во иднина

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...

МФ Бесими од Софија: Рационален оптимизам каде резултатите ќе бидат одраз на сработеното

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...
Translate »