8.8 C
Skopje

Merr fund dilema, moderatorja shqiptare do të prezantojë “Big Brother VIP Kosova”

“Big Brother VIP” shumë shpejt do të të nisë sezonin e tij të parë në Kosovë.

Prej ditësh diskutohej emri, i cili do të prezantonte Programin por tashmë heshtja ka marrë fund.

Duket se një nga moderatoret shqiptare do të prezantojë përkrah Alaudin Hamitit.

Bëhet fjalë për Jonida Vokshin. Kjo e fundit ka postuar një InstaSory ku ka lënë të kuptohet që mund të jetë pjesë e spektaklit gjigand, i cili po organizohet për herë të parë në Kosovë, veç se nuk ka dhënë detaje të tjera rreth rolit që ajo mund të ketë brenda shtëpisë më të famshme në vend.

Kujtojm se Jonida ka qenë aktore në serialin “O sa mirë”./albeu.com

TË FUNDIT

“Jo azil emigrantëve shqiptarë”/ Ministri i Emigracionit në Britani: Vijnë nga një vend i sigurt 

Pas shumë diskutimeve për emigrantët e paligjshëm, Anglia mund të ndalojë shqiptarët që të kërkojnë azil. Ministri i Emigracionit Robert Jenrick deklaroi se...

Dhëndri masakron me thikë vjehrrin dhe kunatin në Vlorë

Një sherr Brenda familjes coi në plagosjen e dy personave në Vlorë mbrëmjen e kësaj të diele.   Xhevdet Braushi, 62 vjeç dhe djali i tij...

Franca dhuron spektakël dhe kalon në çerekfinale, show i Mbappe

Franca vazhdon misionin duke mposhtur Poloninë 3 me 1 e duke siguruar një biletë për në cerëkfinale të Kupës së Botës. Gjelat e nisën...

Anglia likujdon Senegalin; tani supersfida me Francën në çerekfinale

Anglia fitoi lehtësisht 3-0 ndaj Senegalit dhe siguroi një biletë për në cerekfinale.   Tashmë djemtë e Gareth Southgate do të përballen me Francën në...