Lirohen producenti dhe drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc

Producenti dhe aktori Gani Veseli, përmes një shkrimi në facebook, ka bërë të ditur se janë liruar së bashku me drejtorin e Shtëpisë së Kulturës, Jetmir Ismaili, shkruan Alsat.

Ata u liruan pasi u arrestuan nga policia serbe, për shfaqjen e dy filmave që pritej të ishte nesër, e që ishin financuar nga Qeveria e Republikës së Kosovës./ Alsat.mk

TË FUNDIT

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...