Leart Paqarada mund t’i bashkohet Kolnit pas vendimit të ri të CAS – Telegrafi


Vendimi për ndalimin e transferimeve të klubit gjerman Kolnit është pezulluar deri në një vendim tjetër ka njoftuar këtë të premte klubi gjerman, pasi këtë vendim e ka marr Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit Sportiv (CAS).

Ky është një lajm shumë pozitiv për Leart Paqaradën pasi do të mund t’i bashkohet Kolnit që prej verës, pas përfundimit të sezonit aktual.

Reprezentuesi i Kosovës, që po aktivizohet te St Pauli, ishte zyrtarizuar te klubi i Bundesligës në janar të këtij viti.

28-vjeçari ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2026.

“FC Koln u informua këtë mbrëmje nga Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit Sportiv CAS se dënimi në rastin Jaka Potocnik do të pezullohet në pritje të vendimit të apelit. Kjo do të thotë se klubi është në gjendje të veprojë në përgatitje për sezonin 2023/24”.

“Angazhimi i Leart Paqaradës, i cili u bë në fillim të janarit, është i vlefshëm. Mbrojtësi i majtë lejohet të kalojë në FC gjatë verës dhe prandaj ka të drejtë të luajë”, thuhet në njoftimin e Kolnit.

Paqarada do të luajë në Bundesliga sezonin e ardhëm. /Telegrafi/

TË FUNDIT

Jenna Dewan zbulon se po planifikon të martohet me partnerin e saj, Steve Kazee – Telegrafi

Jenna Dewan konfirmoi se ajo kishte caktuar një vend për martesën e saj të ardhshme me Steve Kazee gjatë një interviste me Us Weekly. Këngëtarja...

Rinumërimi i votave në Rrogozhinë, shpallet fitues kandidati i PS

Ka përfunduar rinumërimi i votave në Bashkinë e Rrogozhinës dhe rezultati mbetet e pandryshuar, me kandidatin e PS fitues.Kandidati i PS, Edison Memolla ka...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare shprehen skeptikë. A do t’i dëgjojë Kurti kërkesat e Escobarit e Lajçakut?!

Gjatë kësaj të hëne në një vizitë zyrtarë do të qëndrojnë i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Kush e inicioi arrestimin e artistëve në Bujanoc? – Pse po përmendet Shqiprim Arifi?

Sonte u raportua për arrestimin e drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc dhe producentit e aktorit Gani Veseli. Ata pas arrestimit u morën...