23.8 C
Skopje

Лапорта очекувал дека Меси ќе игра бесплатно

Претседателот на Барселона, Џоан Лапорта, во разговор за каталонското радио, изјавил дека очекувал дека Лионел Меси ќе остане во клубот и дека ќе играл без месечен надомест.

„Не му се лутам. Знам дека имаше голема желба да остане, но исто така беше и под притисок поради понудата од ПСЖ. Сите знаевеме дека Меси доби мо
на понуда од Париз, но јас до последниот ден се надевав дека ќе остане и дека бесплатно ќе игра за Барса. Мислам дека Ла Лига немаше да ни прави проблем. Сепак ние не можевме да го задржиме“, рекол Лапорта и дополнил.

„Така мислев бидејќи добро го познавам. Во мојот прв мандат влезе во првиот тим, јас многу му помогнав на неговото семејство. Знаеше дека се ќе му надоместам кога ќе се поправи финансиската ситуација. Кон него клубот нема никаков долг“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Еве ја временската прогноза

Овој четврток ни носи за нијанса потопло време од вчерашниот ден. УХМР најавува сончево и топло време со температури чиј максимум ќе се искачи до...

Ние сме клептоманско општество, вели Гошев

Во Македонија нема владеење на правото, имаме коруптивно судство, селективна правда и правдата во Македонија се купува, тие што имаат пари се ослободуваат, тие...

Захариева не гледа потреба да се свика седница за Македонија

Според екс министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева во спорот со Македонија има чекор назад во односите, наместо голем напредок. „Ова не е...
Translate »