Lajm i dhimbshëm nga Tetova, vdes mjeku 41 vjeçar

606

Bogovina e Tetovës sot ka ditë zie. Sipas asaj që kanë njoftuar në rrjetet sociale banorët e saj, sot u ka ndëruar jetë mjeku i tyre i dashur Dr Dashmir Dervishi vetëm 41 vjeç. Gjithnjë sipas banorëve dr Dashmiri nuk i ka rezistuar virusit vdekjeprurës Covid19.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në fshatin e Bogovinës.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 72044, numri i pacientëve të shëruar është 48170, numri i atyre që humbën jetën është 2077 dhe numri i rasteve aktive është 21797.
Shqipmedia