16.8 C
Skopje

“Kërkojmë dy budallenj”, gjobiten turistët që bënë sërf në Venecia dhe inatosën kryebashkiakun


schedule21:10 – 18 Gusht, 2022

Dy turistë që bënë sërf në Kanalin e Venecias, janë identifikuar, gjurmuar dhe gjobitur nga autoritetet në qytetin italian.

Kryebashkiaku i Venecias, Luigi Brugnaro, i quajti budallenj dy turistët që u filmuan teksa manovronin mes varkave. Ai ofroi një darkë në një restorant për këdo që mund t’i identifikonte.

Policia e Venecias ra shpejt në gjurmët e tyre dhe, pasi i gjeti, i gjobiti me nga 1500 euro, ndërsa u konfiskuan dërrasat elektrike të sërfit.

“Faleminderit të gjithëve për ndihmën tuaj”, shkroi kryebashkiaku i Venecias në një mesazh në Twitter, duke shtuar se qeveria e qytetit synonte të padiste turistët dhe të informonte konsullatat e vendeve të tyre për sjelljen e tyre. /abcnews.al


НАЈНОВИ ВЕСТИ

Polici i rrugores në gjendje të rëndë/ Arrestohet shoferja që e përplasi në tunelin e Elbasanit

Drejtuesja e automjetit që aksidentoi punonjësin e Policisë Rrugore në tunelin panoramik të Elbasanit është arrestuar në flagrancë.   Polici i rrugores i cili ndodhet në...

Gazi rus derdhet në det/ Rrjedhje misterioze pranë Suedise e Danimarkës, dyshohet për sabotazh

Vendet europiane po hetojnë një rrjedhje të pashpjegueshme në dy gazsjellës rus që shtrihen nën detin Baltik pranë Suedisë dhe Danimarkës. Infrastrukturë kjo...

Shqipëria sot përballë Islandës; Broja, Asllani dhe Hysaj drejt stolit, ja formacioni i mundshëm

Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte me Islandën në orën  20.45 minuta në stadiumin “Air Albania” në përballjen e fundit  të Ligës së...

Veliaj në Pragë, takon kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko: Do vazhdojmë të jemi një nga mbështetësit e palëkudur të Ukrainës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një vizitë të tijën në Prage ka takuar kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko.   Në një postim në...
Translate »