Izet Mexhiti: Nuk e akuzoj Artan Grubin, po Ali Ahmetin

Izet Mexhiti nga Grupi i Zjarrit, i ftuar sonte në emisionin Click Plus në TV21, duke diskutuar për vetëlargimin e 5 anëtareve të BDI-së, përfshirë edhe vetë atë, tha se vetëlargimi i tyre nuk i rregullt.

Ai arsyetoi vetëlargimin duke thënë se këto veprime nuk mund të bëhen me deklarata të paqarta, ndërkohë që akuza hodhi ndaj kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti duke thënë se nuk qëndron në fjalë.

Madje, Mexhiti deklaroi hapur se me këto nuk e akuzon Artan Grubin por direkt kreun e integristëve Ali Ahmetin.

TË FUNDIT

Rinumërimi i votave në Rrogozhinë, shpallet fitues kandidati i PS

Ka përfunduar rinumërimi i votave në Bashkinë e Rrogozhinës dhe rezultati mbetet e pandryshuar, me kandidatin e PS fitues.Kandidati i PS, Edison Memolla ka...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare shprehen skeptikë. A do t’i dëgjojë Kurti kërkesat e Escobarit e Lajçakut?!

Gjatë kësaj të hëne në një vizitë zyrtarë do të qëndrojnë i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Kush e inicioi arrestimin e artistëve në Bujanoc? – Pse po përmendet Shqiprim Arifi?

Sonte u raportua për arrestimin e drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc dhe producentit e aktorit Gani Veseli. Ata pas arrestimit u morën...

Arrihet ujdia në BE për azilkërkuesit

Pas disa orësh bisedimesh në takimin e Luksemburgut, ministrat e brendshëm të BE-së i dhanë dritën jeshile reformës së zgjeruar të procedurës së...