Izet Mexhiti: Jemi kundër vendimeve të Ali Ahmetit

Në emisionin Click plus në Tv21 sonte Izet Mexhiti nga Grupi i Zjarrit është munduar të arsyetojë vetlargimin e tyre nga Bashkimi Demokratik për Integrim, duke hedhur kështu akuza mbi kren e integristëve Ali Ahmeti.

Mexhiti madje gjatë emisionit debativ ka thënë se si grup tashmë janë kundër vendimeve të Ali Ahmetit.

Më tej ai përsëri gishtin e drejtoi tek kryetari i partisë Ali Ahmeti duke e akuzuar atë për vendimet që merr dhe se si grup tashmë nuk do të respektojnë vendimet e tij.

Gjithashtu, Mexhiti u mundua të arsyetojë fraksionin dhe pakënaqësitë e tyre si grup duke mos mund të gjejë arsye mbi vetlargimin nga BDI.

TË FUNDIT

Rinumërimi i votave në Rrogozhinë, shpallet fitues kandidati i PS

Ka përfunduar rinumërimi i votave në Bashkinë e Rrogozhinës dhe rezultati mbetet e pandryshuar, me kandidatin e PS fitues.Kandidati i PS, Edison Memolla ka...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare shprehen skeptikë. A do t’i dëgjojë Kurti kërkesat e Escobarit e Lajçakut?!

Gjatë kësaj të hëne në një vizitë zyrtarë do të qëndrojnë i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Kush e inicioi arrestimin e artistëve në Bujanoc? – Pse po përmendet Shqiprim Arifi?

Sonte u raportua për arrestimin e drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc dhe producentit e aktorit Gani Veseli. Ata pas arrestimit u morën...

Arrihet ujdia në BE për azilkërkuesit

Pas disa orësh bisedimesh në takimin e Luksemburgut, ministrat e brendshëm të BE-së i dhanë dritën jeshile reformës së zgjeruar të procedurës së...