-1.2 C
Skopje

Играч на Манчестер јунајтед ќе се пресели во Њукасл

Новите газди на Њукасл јунајтед најавуваат офанзива на фудбалскиот пазар во зимскиот преоден рок. На „Сент Џејмс парк“, се потребни засилувања кои треба да изборат опстанок во Премиер лигата.

Медиумите се обидуваат да откријат кои играчи би можеле да го засилат Њукасл во јануарскиот преоден рок.

Потенцијално засилување би можел да биде Ентони Марсијал. Напаѓачот на Манчестер јунајтед, ретко добива шанса од Оле Гунар Солскјер, тој е на маргините по доаѓањето на Кристијано Роналдо и Џејдон Санчо.

Тој бил подготвен да замине, но досега не можеше да најде клуб кој би ја презел неговата плата од 10 милиони евра. Од оваа перспектива трансферот во Њукасл делува како реална опција.

Марсијал има договор со Јунајтед до јуни 2024 година. Неговата вредност „Трансфермаркт“ ја проценува на 35 милиони евра.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Трговска и инвестициска соработка на мали и средни претпријатија од Северна Македонија и Бугарија

Агенцијата за поддршка на претприемништвото на Македонија и бугарската Агенција за промоција на мали и средни претпријатија во наредниот период ќе воведуваат нови...

Министерот Нуредини од Софија: Конкретно зборуваме за животната средината каде што имаме многу заеднички теми кои ќе ги бираме во иднина

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...

МФ Бесими од Софија: Рационален оптимизам каде резултатите ќе бидат одраз на сработеното

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...
Translate »