8.8 C
Skopje

Hapet Observatori i Prishtinës për vrojtime qiellore

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se të merkurën në Prishtinë është hapur Observatori astronomik për vrojtime qiellore.

Rama ka shkruar në Facebook se prej sot, në zemër të kryeqytetit, në Pallatin e Rinisë, Observatori astronomik i Prishtinës do të jetë i hapur për gjithë qytetarët.

“Astronomy Club of Kosova e sigurova se në rrugëtimin për ta rikthy këtë qendër në një hapësirë të këndshme për gjithë komunitetin, neve do të na ketë përkrah! Prishtina e përjetimeve “, ka shkruar Rama.

TË FUNDIT

“Jo azil emigrantëve shqiptarë”/ Ministri i Emigracionit në Britani: Vijnë nga një vend i sigurt 

Pas shumë diskutimeve për emigrantët e paligjshëm, Anglia mund të ndalojë shqiptarët që të kërkojnë azil. Ministri i Emigracionit Robert Jenrick deklaroi se...

Dhëndri masakron me thikë vjehrrin dhe kunatin në Vlorë

Një sherr Brenda familjes coi në plagosjen e dy personave në Vlorë mbrëmjen e kësaj të diele.   Xhevdet Braushi, 62 vjeç dhe djali i tij...

Franca dhuron spektakël dhe kalon në çerekfinale, show i Mbappe

Franca vazhdon misionin duke mposhtur Poloninë 3 me 1 e duke siguruar një biletë për në cerëkfinale të Kupës së Botës. Gjelat e nisën...

Anglia likujdon Senegalin; tani supersfida me Francën në çerekfinale

Anglia fitoi lehtësisht 3-0 ndaj Senegalit dhe siguroi një biletë për në cerekfinale.   Tashmë djemtë e Gareth Southgate do të përballen me Francën në...