-1.2 C
Skopje

Голманот на Србија: Не е невозможно да го освоиме Мундијалот!

Фудбалската репрезентација на Србија со победата против Португалија си го осигура пласманот на СП во Катар идната година и на Мундијалот патува како најдобропласирана селекција во групата А.

Репрезентативците на Србија како херои беа пречекани во Белград.

Голманот на „орлите“ Предраг Рајковиќ имаше двојна причина за славје – освен пласманот на Мундијалот, тој пред останатите се врати во татковината за да го прослави роденденот на синот.

Прашан какви се плановите на оваа српска селекција, тој е полн со оптимизам.

„Не е невозможно да бидеме шампиони. Имаме добра екипа, ама нема да се занесуваме, туку ќе одиме од меч во меч. Ја чекаме групата, па ќе видиме. Веруваме во нас и во селекторот“ изјави Рајковиќ за домашните медиуми.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Трговска и инвестициска соработка на мали и средни претпријатија од Северна Македонија и Бугарија

Агенцијата за поддршка на претприемништвото на Македонија и бугарската Агенција за промоција на мали и средни претпријатија во наредниот период ќе воведуваат нови...

Министерот Нуредини од Софија: Конкретно зборуваме за животната средината каде што имаме многу заеднички теми кои ќе ги бираме во иднина

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...

МФ Бесими од Софија: Рационален оптимизам каде резултатите ќе бидат одраз на сработеното

Софија, 25 Јануари - По завршувањето на пленарната седница на двете Влади во Софија работите продолжија со седниците на адекватните комисии. По седниците на...
Translate »