14.8 C
Skopje

Екслузивно: Никола Груевски ја поздравува коалицијата со Села и се залагодарува на Таравари

Поранешниот премоер Никола Груевски наводно на својот профил ја поздравува коалицијата со Села и се залагодарува на Таравари.

Сликата е објавена на социјалните мрежи, но нејзината веродостојност не е потврдена.

“Ја поздравувам храбрата и патриотска одлука на Зијадин Села, претседател на партијата Алијанса, и на Африм Гаши, претседател на Алтернатива, за да го поддржат ВМРО ДПМНЕ во општините со македонско мнозинство а за возврат да добијат наша поддршка во Гостивар, Чаир и Тетово.

Сакам да истакнам голема благодарност и до Арбен Таравари, градоначалникот на Гостивар, за големата поддршка за нашата десничарска коалиција и за неговите добронамерни и конструктивни предлози кои што со задоволство ги препратив до моите сопартијци во Скопје.

Македонија за сите луѓе!” истакнува Груевски.

Реакцијата како што пренесуваат порталите на Албански јазик, доаѓа по објавувањето на коалицијата помеѓу ВМРО ДПМНЕ, Алијанса за Албанците и Алтернатива.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите целата работа ја завршија за...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај Спортс“ порача дека ќе ги...

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за задоволство. Предмалку Кадиз на домашен терен...

Селма Хаек наговарала дефанзивец на Ајакс да се пресели во Рен

Дефанзивецот на холандски Ајакс, Едсон Алварез предизвика големо внимание со соопштението дека малку неостасувало да го напушти клубот од Амстердам по наговор на...
Translate »