8.8 C
Skopje

CONFERENCE LEAGUE/ Formacionet zyrtare Ballkani-La Fiorita, turi i tretë nuk është më ëndërr

Ballkani do të ndeshet në orën 20:00 ndaj La Fiorita të San Marinos, në stadiumin Fadil Vokrri.

Vendasit do të futen në fushën e lojës si superiorë jo prej faktit se ndodhen në fushën e tyre, por prej rezultatit në ndeshjen e parë të cilën e fituan me shifrat 0-4.

Ballkani është vetëm 90 minuta larg nga kalimi në turin e tretë të eliminatorëve të Conference League./ h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare:

TË FUNDIT

“Jo azil emigrantëve shqiptarë”/ Ministri i Emigracionit në Britani: Vijnë nga një vend i sigurt 

Pas shumë diskutimeve për emigrantët e paligjshëm, Anglia mund të ndalojë shqiptarët që të kërkojnë azil. Ministri i Emigracionit Robert Jenrick deklaroi se...

Dhëndri masakron me thikë vjehrrin dhe kunatin në Vlorë

Një sherr Brenda familjes coi në plagosjen e dy personave në Vlorë mbrëmjen e kësaj të diele.   Xhevdet Braushi, 62 vjeç dhe djali i tij...

Franca dhuron spektakël dhe kalon në çerekfinale, show i Mbappe

Franca vazhdon misionin duke mposhtur Poloninë 3 me 1 e duke siguruar një biletë për në cerëkfinale të Kupës së Botës. Gjelat e nisën...

Anglia likujdon Senegalin; tani supersfida me Francën në çerekfinale

Anglia fitoi lehtësisht 3-0 ndaj Senegalit dhe siguroi një biletë për në cerekfinale.   Tashmë djemtë e Gareth Southgate do të përballen me Francën në...