13.8 C
Skopje

Champions/ Manchester City-Bayern “ndez” Europën, Inter me fat, Milan dhe Napoli përplasen sërish


Shorti i Champions League dhuroi përplasje të mëdha që do të emocionojnë kontinentin në fazën cerekfinale.

 

Dueli me i madh është ai mes Manchester City dhe Bayern, dy prej skuadrave favorite të këtij turneu.

 

Ndërkohë real Madrid, kampion në fuqi do të luajë kundër Chelsea, një përsëritje e dueleve të viteve te fundit.

 

Duel Italian në Milan-Napoli, dy skuadra të cilat njihen mirë me njëra-tjetren.

 

Ndërkohe ekipi më me fat në letër ka qënë Inter që “peshkoi” Benficen.

 

 

Duelet cerekfinale do të luhen ne 11-12 prill dhe më pas kthimi në 18 dhe 19 pill.

 

Uefa gjithashtu hodhi edhe shortin paraprak të Champions. Fituesi I ciftit Manchester City vs Bayern do të luajë në gjysmëfinale kundër fituesit që del nga cifti Real Madrid-Chelsea.

 

Ndërsa fituesi i ciftit Inter-Benfica do të luajë kundër fituesit të ciftit Napoli-Milan.

 

TË FUNDIT

Shefi i mbikëqyrjes bërthamore të OKB-së do të vizitojë centralin bërthamor të Zaporizhzhia

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike, Rafael Grossi, pritet të vizitojë termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia në Ukrainë këtë javë.   Grossi deklaroi se qëllimi i...

KQZ certifikon 11 kandidatë për zgjedhjet e 23

Komisioni Qendror Zgjedhor në Kosovë ka certifikuar kandidatët të cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet e 23 prillit të këtij viti në katër...

“Sylvinho ka vetëm 6 ditë punë”/ Hafizi në “Studio Sport”: Asllani dhe Bajrami nuk lihen në stol

Astrit Hafizi, ish-trajner i përfaqësues kuqezi mendon se presioni ndaj Sylvinhos për të kualifikuar në Europian përsa kohë, u ndërtua gabim strategjia për...

KRRE-ja vendosi: Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë solli vendimin, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 0,23 %...