10.8 C
Skopje

РЕГИОН

Албанија прва по смртност за време на пандемијата

Меѓународниот монетарен фонд во својот најнов извештај открива дека Албанија има најголем пораст на...

Србија воведува ковид-сертификати

По вчерашната седница на кризниот штаб во Србија, премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, соопшти...

Панорама / Загриженост на ЕУ за Балканот

Белград – Епидемиологот Предраг Кон изјави дека во Србија бројот на смртни случаи од...

Романците и Бугарите најсиромашни во ЕУ според Евростат

Според најновите податоци на Евростат во четири земји-членки на Европска Унија, во Бугарија, Романија,...

Панорама / „ЕУ не е добар медијатор“

Љубљана – Докторка од Помурје во Словенија издавала потврди за коронавирус за 50 евра....

Србин во Звечан тешко повреден во ескалацијата на немирите на Косово

Србин е ранет за време на полициската акција во Звечан, пренесуваат српските медиуми. Како...

Вулин го посочи „српскиот свет“ како единствена бариера за голема Албанија

Српскиот министер за внатрешни работи, Александар Вулин, реагирајќи на изјава на албанскиот премиер Еди...

Ѓукановиќ: СПЦ е прекугранична алатка на српскиот национализам

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ повторно ја обвини Српската православна црква (СПЦ) дека е, како...

Панорама / Неолиберална корона

Белград – Министерот за финансии на Србија, Синиша Мали, претстави сет од четири економски...

Делта-сојот ги полни болниците во најголемиот дел од Балканот

Состојбата со новите инфекции предизвикани од делта-сојот во најголем дел од земјите од Балканот...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Атлетик од пенал ја потопи „жолтата подморница“

Екипата на Атлетик Билбао со 2-1 славеше во последниот денешен натпревар од шпанската Ла Лига против тимот на...

Хитот во ЛШ – молдавски Шериф не може да стигне до заработените милиони!

Фудбалерите на Шериф Тираспол се најголемиот хит во досегашните натпревари сезонава во фудбалската Лига на шампиони. Неверојатно делуваа мечевите...

Минимален триумф на Херта против Борусија (М)

Фудбалерите на Херта во Берлин со 1-0 славеа на дуелот против Борусија од Менхенгладбах во последниот саботен меч...

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај...
Translate »