10.8 C
Skopje

МАКЕДОНИЈА

Продолжува успешната соработка преку програмата за контрола на извозот и граничната безбедност (EXBS) при амбасадата на САД

Програмата за контрола на извозот и граничната безбедност (EXBS) при Амбасадата на САД, на Царинската управа и додели опрема за осовременување и подобрување на процесот на обуки. Опремата беше предадена на директорката на Царинската управа г-ѓа Славица Кутиров, од страна...

Бонус игра за онлине учесниците на Лото 7 и Џокер

Државна лотарија со задоволство најавува нова игра за забава и добивки, овојпат во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото 7 и Џокер коишто своите среќни броеви ги уплаќаат преку веб страната www.loto.mk. Можноста за учество...

ДУИ им се заблагодари на граѓаните за довербата

Со завршувањето на првиот круг од локалните избори, Демократската Унија за Интеграција изразува голема благодарност до сите гласачи и поддржувачи за дадената поддршка во овој изборен циклус, со што партијата стана апсолутен победник. Демократската Унија за Интеграција оценува дека кампањата...

Али Ахмети: Слободните избори се одраз на нивото на демократија во земјата

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети денеска го искористи своето право на глас на Локалните избори 2021 година, во неговото родно место во селото Зајаз во општина Кичево. Лидерот на ДУИ, Ахмети упати апел до сите граѓани...

ДУИ вечерва ја заврши изборната кампања во победничкиот Гостивар

Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), ја заврши кампањата за локалните избори со Митингот што се одржа вечерва во општина Гостивар каде го претстави кандидатот за градоначалник на оваа општина Невзат Бејта и Листата на советници предводена од Африм Аручи. Пред...

ДУИ: Зелената агенда на квалитетниот живот, најкреативната понуда на оваа изборна кампања

Со изборниот собир кој Демократската Унија за Интеграција ќе го одржи во градот Гостивар ја заокружува изборната кампања за локалните избори на 17 Октомври. Бујар Османи, портпарол на ДУИ на денешната прес - конференција изјави дека ова е една од...

Али Ахмети од Тетово: Зелената агенда го гарантира развојот на Тетово, заокружете го бројот 3

Демократската Унија за Интеграција вечерва одржа пред изборен митинг во Тетово каде ја презентираше кандидатката за градоначалник на оваа општина Теута Арифи и советничката листа предводена од Блерим Османи. На присутните им се обратија претседателот на Демократската Унија за Интеграција...

Али Ахмети од Струга: На 17 октомври гласајте за Мерко и Арбреша, гласајте за иднината на Струга

Демократската Унија за Интеграција ја продолжи предизборната кампања во Струга преку презентирање на кандидатот за градоначалник на оваа општина Рамиз Мерко, листата на кандидати за советници предводена од Арбреша Влаши, како и изборната програма која е нивна заложба за...

Али Ахмети од Чаир: Гласајте за Висар, Ардијан, Серминe за да го развиеме Чаир и Скопје. Заокружете го бројот 3!

Демократската Унија за Интеграција вечерва одржа предизборен митинг во Општина Чаир каде ги претстави кандидатот за градоначалник Висар Ганиу, листата на советници за Град Скопје предводена од Ардијан Муча и листата за советници во општина Чаир  предводена од г...

Али Ахмети од Куманово: Албанците се горди со работите и кадрите на ДУИ

Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) синоќа од Липково продолжи со предизборен собир во Куманово каде што ја презентираше изборната програма и листата на кандидати за советници во оваа општина предводена од Арта Мехмети Адеми. На присутните во Куманово им се...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Атлетик од пенал ја потопи „жолтата подморница“

Екипата на Атлетик Билбао со 2-1 славеше во последниот денешен натпревар од шпанската Ла Лига против тимот на...

Хитот во ЛШ – молдавски Шериф не може да стигне до заработените милиони!

Фудбалерите на Шериф Тираспол се најголемиот хит во досегашните натпревари сезонава во фудбалската Лига на шампиони. Неверојатно делуваа мечевите...

Минимален триумф на Херта против Борусија (М)

Фудбалерите на Херта во Берлин со 1-0 славеа на дуелот против Борусија од Менхенгладбах во последниот саботен меч...

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај...
Translate »