10.8 C
Skopje

ВЕСТИ

Албанија прва по смртност за време на пандемијата

Меѓународниот монетарен фонд во својот најнов извештај открива дека Албанија има најголем пораст на...

Четворица загинати во невремето што ја зафати Полска

Четири лица ги загубија животите, а 18 се повредени во невремето што ја зафати...

Путин: Укинувањето на ветото ќе ги уништи Обединетите нации

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека лишувањето од правото на вето на постојаните...

Продолжува успешната соработка преку програмата за контрола на извозот и граничната безбедност (EXBS) при амбасадата на САД

Програмата за контрола на извозот и граничната безбедност (EXBS) при Амбасадата на САД, на Царинската управа и додели опрема за осовременување и подобрување на процесот на обуки. Опремата беше предадена на директорката на Царинската управа г-ѓа Славица Кутиров, од страна...

Бонус игра за онлине учесниците на Лото 7 и Џокер

Државна лотарија со задоволство најавува нова игра за забава и добивки, овојпат во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото 7 и Џокер коишто своите среќни броеви ги уплаќаат преку веб страната www.loto.mk. Можноста за учество...

Србија воведува ковид-сертификати

По вчерашната седница на кризниот штаб во Србија, премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, соопшти...

Во Франција пронајдено обезглавено тело на маж со извадена утроба, се трага по убиецот

Во тек е обемна полициска акција за потрага по сторителот на бруталното злосторство во...

Во САД се запали авион со патници

Авион со 18 патници и три члена на посадата се запали денеска во текот...

Панорама / Загриженост на ЕУ за Балканот

Белград – Епидемиологот Предраг Кон изјави дека во Србија бројот на смртни случаи од...

Орбан и Вучиќ го одбележаа железничкото поврзување на двата погранични региона

Со симболичното стегнување на завртките на новите шини во присуство на неколку илјади граѓани...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Хитот во ЛШ – молдавски Шериф не може да стигне до заработените милиони!

Фудбалерите на Шериф Тираспол се најголемиот хит во досегашните натпревари сезонава во фудбалската Лига на шампиони. Неверојатно делуваа мечевите...

Минимален триумф на Херта против Борусија (М)

Фудбалерите на Херта во Берлин со 1-0 славеа на дуелот против Борусија од Менхенгладбах во последниот саботен меч...

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај...

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за...
Translate »