Kompania e kërkimeve në internet Google do të investojë 10 miliardë dollarë në Indi, gjatë 5-7 vjetëve të ardhshëm, bëri të ditur shefi ekzekutiv i kompanisë simotër, Alphabet Inc. Sundar Pichai foli në një ngjarje vjetore të Google për Indinë, të mbajtur online. Investimet u tha se do të përdoren për...
Këshilltari për tregti në Shtëpinë e Bardhë, Peter Navarro, tha se ai pret që presidenti amerikan, Donald Trump, të veprojë kundër aplikacioneve kineze TikTok dhe WeChat, në mes të një rritjeje të tensioneve midis Uashingtonit dhe Pekinit. Trump javën e kaluar kishte thënë se ai po mendon të ndalojë aplikacionin...
Ky kapitull përshkruan se si kompanitë zhvillojnë dhe vendosin çmimet. https://youtu.be/IQrsBnWkTTY
Izolimi si pasojë e pandemisë ka bërë që shumë individë të kalojnë më tepër kohë në celularin e tyre, për të komunikuar me familjarët, miqtë, por edhe për të eksploruar gjëra interesante. Gjithashtu shumë të tjerë kalojnë orë të gjata para ekranit të laptopit ose kompjuterit të tyre. Por sipas...
SpaceX, kompania private e anijeve kozmike e sipërmarrësit Elon Musk, lançoi të shtunën dy astronautët e NASA-s drejt orbitës nga shteti i Floridas në një mision historik. Raketa Falcon 9 e SpaceX u ngrit nga Qendra Hapësinore ​​Kennedy në 15:22 sipas kohës lokale (19:22 sipas orës së Evropës Qendrore), duke...
Translate »