10.8 C
Skopje

СПОРТ

Минимален триумф на Херта против Борусија (М)

Фудбалерите на Херта во Берлин со 1-0 славеа на дуелот против Борусија од Менхенгладбах во последниот саботен меч од деветтото коло. Стрелец на единствениот погодок за домаќините беше Рихтер во 40. минута. Тој најдобро се снајде во петерецот и...

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите целата работа ја завршија за само 18 минути во првото полувреме, од 13. до 31. минута. Гундоган по асистенцијата на...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај Спортс“ порача дека ќе ги замолчи критичарите и ќе покаже поради што е дојде во Манчестер. Од почетокот на сезоната веќе...

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за задоволство. Предмалку Кадиз на домашен терен беше поразен од тимот на Алавес во дербито на дното, со 2-0. Стрелец на двата гола...

Селма Хаек наговарала дефанзивец на Ајакс да се пресели во Рен

Дефанзивецот на холандски Ајакс, Едсон Алварез предизвика големо внимание со соопштението дека малку неостасувало да го напушти клубот од Амстердам по наговор на познатата холивудска актерка, Селма Хаек. Алварез во интервју појасни дека токму Хаек побарала од него да...

Шкупи триумфално во дербито, Ренова со „празни раце“ од Чаир

Лидерот на табелата во ПМФЛ, скопски Шкупи славеше победа со 2-1 на денешниот дуел со второпласираниот тим на табелата – Ренова во рамки на 11. коло од најквалитетната македонска фудбалска лига. По мирните 45 минути, сите три гола на...

Челси ги „искуба канаринците“ – ги испрати со 7 парчиња во мрежата

Доминантна игра и супериорна победа имаа попладнево избранците на Томас Тохел во Лондон против тимот на Норич. Челси со убедливи 7-0 ги декласираше „канаринците“ кои од 65. минута играа и со човек помалку поради црвениот картон на Бенџамин...

Тухел: Полесно е да го водиш Лукаку, отколку Нејмар и Мбапе

Тренерот на Челси, Томас Тухел во интервју за „Sportweek“, неделник на италијанска „La Gazzette dello Sport“ раскажа за периодот додека беше на клупата на ПСЖ пред да дојде во Челси и да се качи на „покривот на Европа“. Вели...

Матераци за Џеко: Секаде каде што беше ја правеше разликата!

Легендарниот дефанзивец на Интер, Марко Матераци го најави неделното дерби со Серија А – Интер против Јувентус, а притоа направи споредба со актуелниот напаѓач на „Нероазурите“, Един Џеко и првиот голгетер на тимот од „Џузепе Меаца“ од минатата...

Пике: Бензема се спаси со заминувањето на Роналдо

Барселона утре од 16.15 часот на „Ноу Камп“ го дочекува најголемиот шпански ривал – Реал Мадрид во големото дерби на 10. коло во Ла Лига. „Кралевите“ моментно се второпласирани со 17 бодови, 2 повеќе од Барселона која врза два...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Минимален триумф на Херта против Борусија (М)

Фудбалерите на Херта во Берлин со 1-0 славеа на дуелот против Борусија од Менхенгладбах во последниот саботен меч...

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај...

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за...

Селма Хаек наговарала дефанзивец на Ајакс да се пресели во Рен

Дефанзивецот на холандски Ајакс, Едсон Алварез предизвика големо внимание со соопштението дека малку неостасувало да го напушти клубот...
Translate »