16.8 C
Skopje

Showbiz

Ish mister Kosova, Albert Hashimi pjesë e jurisë në Top model of the World

Top model of the World, një eveniment i jashtëzakonshëm i bukurisë tek bota femërore do të vijë ne edicionin e ri që për herë të parë sivjet do të ketë pjesëmarës edhe nga Republika e Kosovës e që do...

“Do të ketë shumë bomba muajin tjetër”/ Çfarë po paralajmëron Stresi

Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi, ka bërë një paralajmërim me anë të një postimi në “Instastory”.   Reperi ka postuar një foto, teksa shfaqet duke ecur në rrugë dhe duke dëgjuar muzikë. Krahas postimit, ai ka zbuluar se muajin...

Paris Hilton i humbet qeni/ Dedektivë privat dhe dron për gjetjen e tij, ofron shumë marramendëse për qytetarët

Paris Hilton i është zhdukur qeni i saj që prej datës 14 shtator.   Përmes postimeve në rrjetet sociale, Hilton ka kërkuar ndihmë nga ndjekësit e saj.   Për më tepër, ylli i famshëm ka vënë në dispozicion dhe një shpërblim të madh...

Një yll në mes të Nju Jorkit, Bardhi vjen me hitin Zhytem x Prap (Video)

Një mega projekt vjen pikërisht nga Bardhi, një këngë e bukur e titulluar Zhytëm x Prap një këngë e video e punuar nga SBS Entertainment, DOP nga Gezim Mavric, editor dhe colors nga Valon Aziri. Xhirimet e projektit duket se...

Lejuan vajzën e mitur të drejtonte jet-ski/ Çifti Beckham rrezikon burg

Familja Beckham i shijoi pushimet në Florida dhe paparacët nuk kanë munguar.   Ata kanë fotografuar vajzën 11-vjeçare të çiftit, Harper Beckham me një jet-ski në ishullin Key Biscayne.   Mirëpo qejfi që Harper bëri me jet-ski mund t’i fusë prindërit e saj...

Sunny Hill Fesitival/ Cilët janë 7 artistët e njohur që iu janë bashkuar deri tani festivalit të Tiranës

12 ditë përpara Sunny Hill Festival, ekipi i Dua Lipës ka zbuluar të paktën 6 emrat e parë të artistëve të cilët do të performojnë në skenën që po bëhet gati në Liqenin Artificial të Tiranës.   Action Bronson, reperi shqiptar...

Pak orë para koncertit të Noizy-t/ Paralajmëron Stresi: Prisni tronditjen në fund

Reperi i njohur Noizy do të mbajë mbrëmjen e sotme koncertin e tij në sheshin Nënë Tereza “The Alpha Show”.   Në prezencën e rreth 40 artistëve vendas dhe ndërkombëtar, Noizy do të performojë hitet më të zjarrta të repertorit të...

Fotot- Beyonce i “kopjoi” veshjen/ Bleona Qerreti: Jam në të njëjtën faqe me yjet botërorë

Bleona Qerreti ka publikuar së fundmi disa fotografi dhe video, në të cilat tregon një veshje të Beyonce-s që është e ngjashme me të sajën, të cilën e veshi në “Grammy Awards” në vitin 2015.   Ajo thotë se nuk bëhet...

Noizy dhe Stresi i dhanë fund “luftës”, përqafime të ngrohta para 18 mijë njerëzve

Reperi Noizy ka mbajtur një koncert mbrëmjen e djeshme në Sheshin “Nënë Tereza” të quajtur “The Alpha Shoë” ishte spektakli I madh I muzikës I organizuar nga Noizy në sheshin “Nënë Tereza”. Mbi 18 mijë njerëz ishin të pranishëm në këtë...

Stresi falenderon Noizyn/ Por ngatërron koncertin me Shën Valentinin

Reperi i njohur Noizy ka mbajtur ditën e djeshme koncertin e tij “Alpha Shoë”.   Në koncert, morrën pjesë shumë emra të njohur të muzikës shqiptare por dhe të huaj.   Por “surpriza” e mbrëmjes së djeshme ishte pjesëmarrja e Stresit, me të...

LAJMET MË TË LEXUARA

Flamuri i madh serb në mes të Mitrovicës, hiqet nga KFOR

Një flamur i madh ishte vendosur sot afër Urës së Ibrit nga strukturat paralale. Vendosja e këtij flamuri u pa...

Polici i rrugores në gjendje të rëndë/ Arrestohet shoferja që e përplasi në tunelin e Elbasanit

Drejtuesja e automjetit që aksidentoi punonjësin e Policisë Rrugore në tunelin panoramik të Elbasanit është arrestuar në flagrancë.   Polici i...

Gazi rus derdhet në det/ Rrjedhje misterioze pranë Suedise e Danimarkës, dyshohet për sabotazh

Vendet europiane po hetojnë një rrjedhje të pashpjegueshme në dy gazsjellës rus që shtrihen nën detin Baltik pranë...

Shqipëria sot përballë Islandës; Broja, Asllani dhe Hysaj drejt stolit, ja formacioni i mundshëm

Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte me Islandën në orën  20.45 minuta në stadiumin “Air Albania” në përballjen...

Veliaj në Pragë, takon kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko: Do vazhdojmë të jemi një nga mbështetësit e palëkudur të Ukrainës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një vizitë të tijën në Prage ka takuar kryebashkiakun e Kievit,...
Translate »