Home Shëndetësi Covid 19 / Coronavirus

Covid 19 / Coronavirus

Kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se para pak çaste është informuar nga IKSHP se ka rezultuar pozitiv në testin e kryer për Sars-CoV-2. Ai ka shkruar në Facebook se është mirë me shëndet dhe deri në shërim të plotë do të qëndrojë në vetizolim. “Ju ftoj...
Të dashur miq, familjarë dhe bashkëpuntorë, Ju njoftoj se pas disa simptomave të lehta mbrëmë dhe dyshimeve se mund të jem infektuar me COVID-19, kam bërë testin e që fatkeqësisht kam rezultuar pozitiv! Apeloj tek të gjithë ju që maksimalisht t’i respektoni protokolet për të mirën e shëndetit tuaj dhe të...
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, ka shpërndarë mesazhin mjekes së spitalit universitar “Shefqet Ndroqi”, Dr. Loreta Bica, e cila bën thirrje të vendoset maska. “Jo rrallë dëgjoj të pyetet: E vërtetë? Në pak ditë shoh një spital të mbushet frikshëm me të sëmurë në gjendje...
Ministri shqiptar i Ekonomisë në qeverinë e Maqedonisë së Veriut Kreshnik Bekteshi, ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19. Lajmin e ka bërë vetë të ditur Bekteshi përmes një postimi në Facebook. Ai bën me dije se nuk ka simptoma dhe se familjarët e tij kanë rezultuar negativë. Postimi i Bekteshit në...
Nga SPB-Tetovë deklarojnë se 74 persona nuk kanë respektuar masën për mbajtjen e maskave mbrojtëse për mbrojtje nga coronavirusi. “Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, për periudhën (20.07./21.07) për të mos mbajtjen e maskave mbrojtëse, gjithsej për 74 persona janë përgatitur urdhra...
Ne mund ta ndalojmë COVID-19. Nuk duhet të presim vaksinën, ne duhet ta ndalojmë pandeminë tani, deklaroi drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, në një konferencë shtypi. “Ne duhet të mbështesim dhe të përshpejtojmë me vaksinën, por ne duhet gjithashtu të shpëtojmë jetë tani duke përdorur mjetet...
Në kompaninë e tekstilit “Moda” nga Shën Nikolla janë konfirmuar 53 të punësuar të infektuar me koronavirus. Sot në adresë të kompanisë kanë arritur rezultatet e testimeve që të hënën u janë bërë punëtorëve. 80% e rasteve nuk kanë simptoma, prandaj edhe numri është aq i madh. Punëtorët nuk...
Sot në orët e paraditës dëshmitar okularë kanë vënë re Naser Ziberin në spitalin Sistina, në pjesën e testimeve për Covid-19 dhe kanë dërguar fotografi deri te redaksia jonë. Sipas tyre, pas paraqitjes se simptomeve  Ziberi është testuar për COVID-19 në spitalin privat Sistina gjatë mëngjesit të sotëm. Redaksia jonë provoi...
Rreth 12 mijë ushtarë izraelitë janë në karantinë për shkak të dyshimit të infeksionit me koronavirusin e ri (COVID-19). Ushtria izraelite njoftoi se 568 ushtarë janë konfirmuar se kanë kontraktuar koronavirusin. Infeksionet midis ushtarëve izraelitë janë rritur ndjeshëm që nga fillimi i qershorit, pasi Izraeli u godit nga një valë e...
Që nga fillimi i pandemisë, numri i pacientëve të shëruar ka arritur në 4.326. Gjatë ditës së djeshme Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 123 pacientë të shëruar nga, përkundër 88 të rasteve të reja me coronavirus. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, tha se nuk pritet fluks më i madh i...
Translate »