Ramadan Ibraimi nga qyteti i Shkupit është 28-vjeç dhe ka nevojë urgjente për transplantimin e veshkës. Atij i janë dëmtuar veshkat dhe si pasojë e dëmtimit të veshkave, ai ka pësuar helmim në gjak. Sipas njoftimit, operacioni kushton 42.000 euro në Turqi ndërsa familja e tij nuk ma mundësi për t’i...
D-r Atip Ramadani është specialisti i njohur në Maqedoninë e Veriut për sëmundjet e organeve të barkut, njofton portali AMERIKA-RADIO. D-r Atipi është një gjeneratë e artë e mjekëve shqiptar në Maqedoni që studimet e mjekësisë i kanë kryer me sukses të madh në Tiranë dhe më shumë se 10...
Mjeku i njohur nga Debroshti i Tetovës dhe njëherit drejtor i Institutit për Shëndet Publikë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Dr.Shaban Memeti së bashku me ekipet profesionale të mjekëve vazhdon betejën historike në strategjinë shtetërore, kundër pandemisë nga virusi COVID-19, shkruan portali AMERIKA-RADIO Shaban Memetii është një ndër...
Kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se para pak çaste është informuar nga IKSHP se ka rezultuar pozitiv në testin e kryer për Sars-CoV-2. Ai ka shkruar në Facebook se është mirë me shëndet dhe deri në shërim të plotë do të qëndrojë në vetizolim. “Ju ftoj...
Të dashur miq, familjarë dhe bashkëpuntorë, Ju njoftoj se pas disa simptomave të lehta mbrëmë dhe dyshimeve se mund të jem infektuar me COVID-19, kam bërë testin e që fatkeqësisht kam rezultuar pozitiv! Apeloj tek të gjithë ju që maksimalisht t’i respektoni protokolet për të mirën e shëndetit tuaj dhe të...
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, ka shpërndarë mesazhin mjekes së spitalit universitar “Shefqet Ndroqi”, Dr. Loreta Bica, e cila bën thirrje të vendoset maska. “Jo rrallë dëgjoj të pyetet: E vërtetë? Në pak ditë shoh një spital të mbushet frikshëm me të sëmurë në gjendje...
Ministri shqiptar i Ekonomisë në qeverinë e Maqedonisë së Veriut Kreshnik Bekteshi, ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19. Lajmin e ka bërë vetë të ditur Bekteshi përmes një postimi në Facebook. Ai bën me dije se nuk ka simptoma dhe se familjarët e tij kanë rezultuar negativë. Postimi i Bekteshit në...
Nga SPB-Tetovë deklarojnë se 74 persona nuk kanë respektuar masën për mbajtjen e maskave mbrojtëse për mbrojtje nga coronavirusi. “Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, për periudhën (20.07./21.07) për të mos mbajtjen e maskave mbrojtëse, gjithsej për 74 persona janë përgatitur urdhra...
Ne mund ta ndalojmë COVID-19. Nuk duhet të presim vaksinën, ne duhet ta ndalojmë pandeminë tani, deklaroi drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, në një konferencë shtypi. “Ne duhet të mbështesim dhe të përshpejtojmë me vaksinën, por ne duhet gjithashtu të shpëtojmë jetë tani duke përdorur mjetet...
Në kompaninë e tekstilit “Moda” nga Shën Nikolla janë konfirmuar 53 të punësuar të infektuar me koronavirus. Sot në adresë të kompanisë kanë arritur rezultatet e testimeve që të hënën u janë bërë punëtorëve. 80% e rasteve nuk kanë simptoma, prandaj edhe numri është aq i madh. Punëtorët nuk...
Translate »