12.8 C
Skopje

Rajon

Qytetarët ankohen përkundër vendimit të qeverisë për çmime të derivateve

Ngritja e çmimit të derivateve i ka dhënë zgjidhje problemit të cilin kryetarët e komunës së Prishtinës nuk kanë mundur ta zgjidhin për 20 vite. Rrugët e Prishtinës si asnjëherë më parë janë bërë të kalueshme për pak minuta. Edhe...

Kërkohet “Vetting” në arsim, qeveria pa përgjigje

Po insistohet për “Vetting”,  por kësaj radhe jo në drejtësi. 35 organizata të shoqërisë civile janë mbledhur e po kërkojnë “Vetting” në arsim nga Qeveria e Kosovës. Krejt kjo ka ardhur pas zgjedhjes së anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së, proces...

Tenderi për ekspertë shkakton përplasje në autoritetin e aviacionit civil

Tenderi për ekspertë shkakton përplasje në autoritetin e aviacionit civil. Një tender për të punësuar dy ekspertë të aviacionit, ka shkaktuar përplasje brenda Autoritetit të Aviacionit Civil. Sindikata e këtij institucioni, ka hedhur dyshime se Ersen Shileku, njëri prej fituesve të...

LAJMET MË TË LEXUARA

Angela Jolie “kapet” mat duke darkuar me miliarderin e famshëm

Aktorja e Hollivudit, Angelina Jolie, u pa në Malibu me miliarderin britanik David Mayer de Rothschild të enjten dhe...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para...

Prokuroria hap rast pas vendosjes së pengesave afër pikës kufitare në Bërnjak

Të shtunën në afërsi të pikës kufitare në Bërnjak ishin vendosur disa pengesa me drunj dhe një mjet artizanal...

Ukraina: Luftimet për Bakhmutin në fazë intensive, armiku pësoi humbje të shumta

Autoritetet ukrainase vlerësojnë se luftimet për kontrollin e Bakhmutit janë në fazën më intensive. Të dyja palët po...

Shefi i mbikëqyrjes bërthamore të OKB-së do të vizitojë centralin bërthamor të Zaporizhzhia

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike, Rafael Grossi, pritet të vizitojë termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia në Ukrainë këtë...