Bota

Sarrazin paralajmëron për rreziqet që vijnë nëse nuk ka progres në çështjen e zgjerimit të BE-së

Z. Sarrazin, Komisioni i BE-së vendosi në një kohë rekord për statusin kandidat për Ukrainën dhe Republikën e Moldavisë. Si e komentoni këtë rekomandim në lidhje me Ballkanin Perëndimor? Manuel Sarrazin: Nga këndvështrimi im, nëse komisioni i BE-së dhe i Këshilli...

Pence viziton Tiranën

Ish-zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence pritet të zhvillojë një vizitë në Tiranë këtë të enjte. Lajmi u konfirmua nga zyra e kryetarit te Grupit te PS, Taulant Balla pa dhënë detaje të hollësishme për axhendën. Mësohet se...

LAJMET MË TË LEXUARA

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar...

Shqipëri, merren në mbrojtje dy prokurore

Mbrojta ndaj prokurores Musabelli dhe Selimit, që ende e ka statusin e magjistrates, ka ardhur pas rrëfimit të të...