31.8 C
Skopje

Bota

Ukrainë: Sulm me raketë në qendrën tregtare

Pas goditjes së qendrës tregtare në Kremenchuk, Ukrainë, ka nisur pastrimi i rrënojave në qendrën tregtare, këtë e ka bërë të ditur kryebashkiaku i Kremenchuk, Vitalii Maletskyi. Në vendin e ngjarjes janë duke punuar shumë persona, nga tri rajone...

Italia mbyll shatërvanët në Milano për të luftuar thatësirën

Gjersa Italia po përballet me njërën nga thatësirat më të këqija në dekada, autoritetet italiane kanë vendosur që të mbyllin shatërvanet publike, pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme të rajonit të gjerë të Lombardisë. Një masë e tillë nuk...

70-të diplomatë rusë do të dëbohen nga kryeqyteti i Bullgarisë

“Bullgaria do të dëbojë 70 diplomatë rusë. Shërbimet tona i identifikuan ata si njerëz që punonin kundër interesave tona,” tha kryeministri Kiril Petkov. “Të gjithë ata që punojnë kundër interesave të Bullgarisë do të thirren të kthehen në vendin...

Rusia vendos sanksione kundër Zonjës së Parë Jill Biden dhe vajzës Ashley

Moska ka njoftuar se ka vendosur sanksione ndaj Zonjës së Parë Jill Biden dhe vajzës së presidentit amerikan Joe Biden, Ashley. Vendimi për të sanksionuar Zonjën e Parë është pjesë e një pakete të re kufizimesh të shpallura nga...

LAJMET MË TË LEXUARA

Translate »