10.8 C
Skopje

МЕТРОПОЛ

Пченкарно брашно, златни зрнца нега за целиот организам

Одамна е познато дека пченкарното брашно е здраво за човечкиот организам, но некако како да ја пропуштаме информацијата дека освен што е...

ФОТО | Пет раси кучиња кои се вистински терапевтски пријатели

Не постои ништо поубаво од тоа кога ќе се вратите дома уморни и на вратата ќе ве дочека вашиот љубимец. Кучињата имаат терапевтско...

ВИДЕО | Бебето што беше оставено во тоалетот на болницата: Го барала татка си цел живот, живеел на шест километри од неа

Леа (26), чие презиме не е наведено во документарецот, била оставена од нејзината мајка во тоалетот во болницата Витеншаве во јужен Манчестер...

Facebook се врати

Предмалку Facebook се врати во функција. Најголемата социјална мрежа заедно со апликациите WhatsApp и Instagram не функционираа повеќе од шест часа. Според претставници на компанијата, ситуацијата настанала поради мрежни потешкотии.

Барак Обама со искрена објава за Мишел: Не можам да го замислам животот без тебе

Барак и Мишел Обама ја прославија својата 29-годишнина од брак и си посветија емотивни објави на своите инстаграм-профили. Поранешниот американски претседател Барак Обама...

Есента, коронакризата и здравјето на вашето дете: Имунолошкиот систем е првата одбранбена линија од вирусите

Нема потреба да се плашите кога вашето дете ќе оди во градинка или во училиште во периодот на здравствена криза. Заедно со...

Google наполни 23 години

Google денеска полни 23 години, и го слави својот роденден прикажувајќи роденденска торта со свеќи на првата страница од пребарувачот. Формирањето на компанијата започна во 1997 година, и официјално беше основанa на 27 септември 1998 година. Коосновачот Сергеј Брин, кој беше...

ФОТО+РЕЦЕПТИ | Од домот на Бранко во Вевчани: Секогаш се враќам дома, на кафето под дренот, кашаникот на мајка ми, на вевчанската убавина и...

Југозападниот дел на нашата држава го крие едно од најубавите и најмагичните места, наречено Вевчани, кое ги има собрано сите природни убавини во...

Потврдено: Дебелината го слабее имунолошкиот одговор на коронавирусот

Со новите истражувања се ревидира индексот на телесна маса (БМИ) кој е знак за дебелина. Дури и луѓето кои страдаат од блага...

ФОТО | Со години ги злоупотребувал: Три ќерки брутално го убија таткото силувач

Таткото од Русија, кој беше убиен од трите ќерки, формално е означен како педофил кој сексуално ги злоупотребувал своите биолошки деца. Михаил Качутурјан...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Минимален триумф на Херта против Борусија (М)

Фудбалерите на Херта во Берлин со 1-0 славеа на дуелот против Борусија од Менхенгладбах во последниот саботен меч...

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај...

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за...

Селма Хаек наговарала дефанзивец на Ајакс да се пресели во Рен

Дефанзивецот на холандски Ајакс, Едсон Алварез предизвика големо внимание со соопштението дека малку неостасувало да го напушти клубот...
Translate »