Gjiko padyshim është një reperët më të dashur për publikun shqiptar. Reperi dhe Elita Rudi janë prindër të një djali. Gjithashtu së fundmi çifti kanë bërë me dije se janë të pritje edhe të një vajze. Përtej angazhimeve të shumta, Gjiko ka treguar gjithmonë se është një baba i përkushtuar. Ka qenë Elita...
Këngëtarja nga Kosova, Fjolla Morina është arrestuar këtë të shtunë në doganën e Morinës, pasi është kapur me një armë zjarri pistoletë, me 23 fishekë luftarak, si dhe një pistoletë çakmak. Sipas policisë, është kaluar në vijën e dytë për kontroll më të imtësishëm, mjeti tip “Audi”, me drejtuese shtetasen...
Në Berlin bënë bujë deklaratat e reperit Bushido ndaj shefit të klanit Abou-Chaker. Në landin e Renanisë Veriore-Vestfalisë (NRW) policia bën çdo javë bastisje kundër klaneve kriminale. Ai u bë i njohur si reper gangster. Që nga viti 2018 Bushido jeton nën mbrojtjen e policisë. Kur muzikanti 41-vjeçar shkon këto...
Action Bronson është njëri ndër artistët shqiptar që jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai numëron hite të shumta muzikore, ndërsa pëlqehet në masë të madhe nga audienca e tij. Në vitin 2018, reperi kishte qenë në Kosovë pas 15 vitesh, ku edhe mori pjesë në festivalin ‘Sunny...
Dhurata Dora dhe Azet publikuan bashkëpunimin e tyre të ri. Pas “Lass Los”, mbrëmë erdhi “Fajet”, projekt i cili edhe pa u publikuar mori dhenë në rrjet duke lënë të kuptohet se do jetë një prej hiteve të pakontestueshme të verës. E siç pritej, edhe ndodhi. Ky projekt muzikor ka “shpërthyer” rrjetin...
Në fakt, reperi i ndjerë nuk po kthehet në jetë, por Fero pretendon ta rikthejë në projektit e tij të ri. Këtë e bëri të ditur me një postim në llogarinë e tij në Instagram, që duket të jetë një paralajmërim për projektin e ti. Brenda 3 javëve, reperi do të...
Tayna ka mbërritur në Kosovë nga Zvicra dhe tashmë le të presim nga minuta në minutë të plasë bombën me projektet e fundit mbi të cilat ka punuar. Paralajmërimin e ka dhënë vetë menaxheri i reperes, Rinor Hykolli, i cili ka publikuar foton e realizuar nga Tayna në kufi,...
Përfaqësues të estradës, gastronomisë dhe aktiviteteve të tjera të ndërlidhura me organizimin e dasamave sot në ora 12:00 do të takohen me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, për të parë mundësinë e hapjes së këtyre aktiviteteve, shkruan Reporteri.net. Ky takim u aranzhua pasi ata kishin dalë për të protestuar. Ministri Zemaj...
E godet hoxha Ahmed Kalaja moderatorën islamofobe Arbana Osmani Dikur kishte dashur disa fëmijë ti merrte nga babai biologjik Gëzimi për të ua dhënë pastorit dhe gruajës së tij, por i kishte dështuar pasi babai nuk ishte dorëzuar para presionit. Hoxha Ahmed Kalaja, imam në xhaminë Dine Hoxha i kishte...
Sipas mediave izraelite rreth tremijë vetë kanë nënshkruar një peticion në të cilin u kërkohet radiostacioneve lokale, e sidomos Army Radio dhe Galgalatz, të ndalojnë transmetimin e këngëve të këngëtares Dua Lipa, sepse ajo ka publikuar në Instagram para disa ditësh një postim anti-izraelit, ku mes të tjerash shkruan...
Translate »