10.8 C
Skopje

МАГАЗИН

Замислете: Наташа Беквалац новата женска на Џејмс Бонд

Српската поп-пејачка Наташа Беквалац повторно прави збрка на Балканот. Овојпат не со своите љубовни афери, туку со тоа што таа би можела да му биде филмска девојка на мегапопуларниот Џејмс Бонд. Новосадската пејачка се пријавила на кастингот кој...

Агни Авшар, ново име на македонската музичка сцена: Со песната и спотот за “Сознавам“ ја разбранува естрадната монотонија

Агни е воедно пресреќна што во нејзиниот спот се појавува диџеј Таламаска, еден од најомилените светски диџеи… Агни Авшар е ново, не толку познато име на македонската музичка сцена. Таа не е од оние комерцијални пејачки, комерцијалните песни воопшто...

Лепа Брена го прослави 61.роденден во необично друштво/ФОТО | Вечер …1963

Балканската фолк-дива Лепа Брена, својот 61.роденден го прослави на Флорида во малку необично друштво. Познатата пејачка често престојува на Флорида каде има куќе, а овој пат со своите блиски роденденот го мина на фарма за алигатори. Брена на својот профил...

Љиљана Петровиќ, менаџерка на трагично загинатиот пејач Тоше Проески: Да е тука, да се појави, да го гушнам онака сестрински, да се исплачам

Доколку и би одбрала некоја песна која, според мене, ми е најубава од неговиот репертоар тоа е песната “Кад замирише трешња“. Но и таа песна не сум ја пуштила да ја слушнам, немам сила 16 октомври беше и остана...

Се врати! Гламурозен кам-бек на неправедно „отпишаната“ Дорис Драговиќ

Со рок-групата “Осми путник“, Дорис ја пее песната “Тајна“ на еден карактеристично рокерски начин, па критичарите веќе испишаа одлични критики Дали нешто скоро сте слушнале за некогаш многу омилената сплитска пејачка Дорис Драговиќ на која вистинското име и е...

Андреев на свој начин до срцата на публиката со хитот “Кој ти ги гризе образи“

Тони Андреев е ново име на македонската музичка сцена, интересен пејач, кој (за)вчера ја исфрли песната “Кој ти ги гризе образи“ на 14 години од смрта на својот музички идол Тоше Проески.             ...

45 години од трагичната смрт на легендарната пејачка Силвана Арменулиќ: „Што ќе ми е живот без тебе драги“ – песна по која ѝ се...

Пејачката Силвана Арменулиќ или како што и е вистинското име Зилха Бајрактаревиќ, родум е од Добој, Босна, а загина во тешка сообраќајна несреќа, точно пред 45 години. Беше обожавана до небото, од целата тогашна Југославија Силвана почна да пее...

Легендата на „Пинк Флојд“ Роџер Вотерс се ожени по петти пат: „Конечно, ова е жената што ќе ја задржам“/ФОТО

Фото: rogerwaters Instagram Музичарот Роџер Вотерс, легендата на групата Пинк Флојд, се пофали на социјалните мрежи дека се оженил со својата партнерка Камила Чавис. Тие се венчале во Њујорк, на неговиот имот вреден 16,2 милиони долари. На 78-годишниот Вотерс ова му...

Пол Макартни конечно откри кој навистина ги растури Битлси

Фановите на легендарните Битлси сакаат да ја обвинат Јоко Оно и Пол Макартни за распадот на нивниот омилен бенд. Денес, повеќе од половина век откако квартетот Ливерпул престана да постои како група, еден од најчесто наречените, Пол Макартни, објасни...

Сите ги знаеја како двајцата најголеми заводници од 80 -тите, денес се едвај препознатливи

Двајца многу популарни мажи беа снимени на боксерски натпревар, а нивната фотографија го обиколи светот пред неколку години.   Повеќето најверојатно го препознаваат Мики Рурки, за чии естетски корекции веќе е напишано многу. Мики призна дека пет пати имал операција...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Хитот во ЛШ – молдавски Шериф не може да стигне до заработените милиони!

Фудбалерите на Шериф Тираспол се најголемиот хит во досегашните натпревари сезонава во фудбалската Лига на шампиони. Неверојатно делуваа мечевите...

Минимален триумф на Херта против Борусија (М)

Фудбалерите на Херта во Берлин со 1-0 славеа на дуелот против Борусија од Менхенгладбах во последниот саботен меч...

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај...

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за...
Translate »