23.8 C
Skopje

ШОУ БИЗНИС

Фестивал посветен на фризерите: За првпат во Македонија – “Оpen beauty Hair Fest Prilep 2022“ | Вечер …1963

„Оpen beauty Hair Fest Prilep 2022“, единствениот фестивал во нашата држава посветен на фризерите, ќе се одржи на 28 мај во Домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп. Тој е продолжение на досега направени два фестивала од ваков...

Славните личности испратија порака: Доста е, земјата мора да се промени

Американски актери и музичари го кренаа гласот по трагедијата што се случи во основно училиште во Тексас и повикаа на построга контрола на оружјето во земјата. Актерката Блејк Лајвли сподели серија твитови со податоци за деца...

Кире не е Шварценегер, ама со добрата манџа мускулите ќе му “израснат“ (Папарацо-фото…) | Вечер …1963

Додека се соблекуваше-облекуваше, за да си замине од студиото, водителот на кулинарското тв-шоу го начекавме во “ризична“ ситуација и со огромна желба да го стаса во мускулите популарниот холивудски актер Кирил Кире Трајковски-Максим дефинитивно ја освои македонската тв-публика како...

Одложен концертот на „Дајте музика“

Американски актери и музичари го кренаа гласот по трагедијата што се случи во основно училиште во Тексас и повикаа на построга контрола на оружјето во земјата. Актерката Блејк Лајвли сподели серија твитови со податоци за деца...

Концертот на Дајте музика презакажан | Вечер …1963

Поради лошите временски услови кои се најавени за викендов, концертот на Дајте музика ќе се одржи на нов датум – 18 јуни, во сабота, на стадион на АРМ во Скопје. – Безбедноста нам ни е многу важна, особено кога...

Откриена причината зошто некои сцени со Амбер Херд сe исфрлени од новиот „Аквамен“

Американски актери и музичари го кренаа гласот по трагедијата што се случи во основно училиште во Тексас и повикаа на построга контрола на оружјето во земјата. Актерката Блејк Лајвли сподели серија твитови со податоци за деца...

“Дајте музика“ поради најавениот пороен дожд, се одлага за 18. јуни | Вечер …1963

Продукцијата „Авалон“ соопшти дека концертот на „Дајте музика“ наместо сега на 27.мај е презакажан за 18 јуни, сабота, на стадионот на АРМ во Скопје.-Со жалење ве информираме дека поради лошите временски услови кои се најавени за овој мајски...

Британците гласаа која песна ќе се пее на уличните прослави за јубилејот на кралицата

Иако е ѕвезда речиси 30 години во јужнокорејските филмови, Ли Јунг-јае неодамна стекна меѓународна слава на сосема друго ниво како ѕвезда на телевизискиот феномен „Сквид гејм“. Oва ќе го зголемат интересот за Hunt („Лов“), филм во кој тој...

(Видео) Кан 2022: Рецензии за јужнокорејскиот трилер „Лов“, режисерско деби на ѕвездата на „Сквид гејм“

Иако е ѕвезда речиси 30 години во јужнокорејските филмови, Ли Јунг-јае неодамна стекна меѓународна слава на сосема друго ниво како ѕвезда на телевизискиот феномен „Сквид гејм“. Oва ќе го зголемат интересот за Hunt („Лов“), филм во кој тој...

Телефонските говорници во Њујорк заминаа во историјата

Прославувајќи го крајот на една ера, властите на Њујорк вчера ги отстранија речиси сите телефонски говорници, кои во последните години станаа жртви на сеприсутноста на бесплатните ВиФи и мобилните телефони. Но, обожавателите на Супермен можеби ќе...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Ние сме клептоманско општество, вели Гошев

Во Македонија нема владеење на правото, имаме коруптивно судство, селективна правда и правдата во Македонија се купува, тие што...

Захариева не гледа потреба да се свика седница за Македонија

Според екс министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева во спорот со Македонија има чекор назад во односите,...

Мартин Попов пријавил две куќи, но на родителите, а има и возило, два депозити, но и кредит

Анкетните листови на политичарите секогаш предизвикуваат внимание кај јавноста. Граѓаните сакаат да знаат колку се богати, и што е уште...

Фестивал посветен на фризерите: За првпат во Македонија – “Оpen beauty Hair Fest Prilep 2022“ | Вечер …1963

„Оpen beauty Hair Fest Prilep 2022“, единствениот фестивал во нашата држава посветен на фризерите, ќе се одржи на...

Русите нападнаа повеќе од 40 градови во Донбас

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се ранети во напад на руските сили на повеќе од 40 градови...
Translate »