Dje (10 janar) në orën 08.00, Sh.S (41) nga Negotina e Pologut, në SPB Tetovë ka raportuar se autor të panjohur kishin marrë veturën e tij “Volkswagen Golf 3” me targa të Gostivarit, të cilën e kishte parkuar në qendër të fshatit nuk e kishte mbyllur dhe i kishte...
Është arrestuar një person në Deçan pasi që kishte mashtruar katër persona se do t’iu rregulloj viza pune për në Gjermani. Policia e Kosovës njofton se i dyshuari në 2017-tën kishte mashtruar katër personat për çka ua kishte marrë nga 1 mijë e 500 euro secilit. “Është arrestuar i dyshuari mashkull...
Dy persona nga Ohri, njëri 18-vjeçar dhe njëri adoleshent, kanë pësuar lëndime të rënda trupore, pasi mbrëmë në bulevardin “Zhelezniçka” në Ohër, janë goditur nga një makinë “BMW”. Policia njofton se makina është drejtuar nga E.N (45) nga Labunishta, i cili e ka humbur kontrollin dhe i ka goditur I.U...
Sheshi i Shkupit është i mbyllur për vetura, por kjo shpeshherë nuk respektohet nga të “fortët” të cilët kanë deshire që kafen në shesh ta pinë duke shikuar veturën nga dritarja. Mëngjesin e sotëm një makinë e tipit “Passat” është përplasur në tarracën e kafenesë “Menada” në fillim të Bulevardit...
Një 23 vjeçar nga fshati Çellopek i Tetovës është rrahur në mënyrë mizore nga gardianët e burgut të Shutkës, ankohen familjarët e tij. Sipas familjarëve, 23 vjeçari me iniciale M.M. është rrahur për shkaqe banale. “Informacionin ne si familje e morëm nga të burgosur tjerë në Shutkë. Disa thonë se...
Një skandal është zbuluar në Gjermani, në një shtëpi katolike për fëmijët jetimë, ku murgeshat kryenin rolin e tutorit, duke dërguar djem të vegjël te priftërinjtë, politikanët dhe biznesmenët. “Murgeshat katolike që drejtonin një shtëpi fëmijësh në Gjermani bënin rolin e tutorit, duke dërguar djem të vegjël te priftërinjtë, politikanët...
Policia gjatë ditës së djeshme pas përgatitjeve dhe koordinimeve paraprake ka siguruar vendim gjyqësorë për bastisje në Komunën e Sarajit , respektivisht në fshatin Svillare e Poshtme. Gjatë bastisjeve policia ka gjetur municione dhe gjësende që përputhen me vepra të kryera penale. Janë arrestuar personat R.R. (33), G.K.(36), M.F.(27) dhe E.M.(32). Të...
Të shtunën në mbrëmje një krim i rëndë ka ndodhur në Gjermani. Një 48-vjeçar nga Kosova ka vrarë kunatën e tij 33-vjeçare dhe ka plagosur rëndë vëllaun e tij 38-vjeç. Gruaja 33-vjeçare, raportohet se vdiq rrugës për në spital. Ngjarja tragjike ka ndodhur në Lohne të Bielefeldit. Mediat gjermane raportojnë se i dyshuari...
Bogovina e Tetovës sot ka ditë zie. Sipas asaj që kanë njoftuar në rrjetet sociale banorët e saj, sot u ka ndëruar jetë mjeku i tyre i dashur Dr Dashmir Dervishi vetëm 41 vjeç. Gjithnjë sipas banorëve dr Dashmiri nuk i ka rezistuar virusit vdekjeprurës Covid19. Varrimi i të ndjerit...
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të së martës në zonën e Laprakës në Tiranë, ku 25-vjeçari Klodjan Rasha është qëlluar për vdekje nga një polic. Uniformat blu sqarojnë se oficeri i "Shqiponjave" me iniciale N.H qëlloi me armë zjarri në drejtim të 25-vjeçarit, pasi...
Translate »