Policia e Austrisë ka konfirmuar për një person të vrarë gjatë operacionit policor pas sulmit në një sinagoge sonte në Vjenë, ku disa persona kanë mbetur të plagosur, në mesin e të tyre edhe një polic. Në një postim në Twitter, Policia e Vjenës ka bërë të ditur se të...
Vjena është duke kaluar orë terrori pasi disa persona ende të paidentifikuar kanë hapur zjarr ndaj qytetarëve. Raportimet e para flasin për 7 viktima. Pamjet nga vendngjarja tregojnë rrugët e lara në gjak ndërkohë duket se sulmi në një nga rrugët e qendrës pranë një lokali ku ndodhet edhe një...
Sipas informacioneve te Ministrisë së punëve të brendshme, ne Sektorin për punë të brendshme Shkup personi me iniciale A.H 30 vjeçar ka denoncuar se përderisa ka qenë duke drejtuar një furgon të tipit Wolksfagen me targa të Tetovës në të cilin ka pasur edhe persona të tjerë në Bulevardin...
Në moshën 64 vjeçare ka ndërruar jetë deputeti Amdi Bajram. Ai me vite të tëra ishte kryetar i partisë së Lidhjes së Romëve. Nga spitali ku ishte i shtruar thonë se i ndjeri kishte probleme me zemrën dhe se ishte pozitiv në Covid-19.
Në moshën 66-vjeçare ka vdekur gazetari dhe krijuesi i njohur letrar, Ramadan Musliu. Ai konsiderohet si një figurë e spikatur dhe emblematike e publicistikës dhe letërsisë moderne shqiptare, por duke qenë i njohur edhe si kryeredaktori i të përditshmes “Rilindja”, botimi në Tiranë në periudhën e pushtimit serb 1993-1999. Ai...
Si pjesë e operacionit “Refleksi”, nëpunësit e policisë nga disa njësi organizative të Ministrisë së Punëve të Brendshme parandaluan hyrjen e 252 migrantëve përgjatë kufirit me Greqinë, Bullgarinë dhe Serbinë dhe brenda, në territorin e Republikës së Maqedonisë të Veriut. Njoftimi i sotëm nga Ministria e Punëve të Brendshme kujton...
Pulmologu Trajçe Neshkovski (32) ka humbur jetën pas pasditen e sotme i është përkeqësuar gjendja dhe së pari me makinë ka goditur një makinë në lëvizje dhe më pas ka goditur edhe një dru në rrugën Ruzveltova në Shkupi. Aksidenti ndodhi në Rrugën Ruseveltova. Sipas informacioneve fillestare, mjeku 32-vjeçar ka...
Burime nga Urgjenca e Qytetit në Prishtinë kanë bërë të ditur për “Bota sot” se mbrëmë kanë pranuar një rast të dhunës familjare. Bëhet fjalë për ish kryeministrin Ramush Haradinaj, për të cilin thuhet se ka sulmuar bashkëshorten e tij Anitën. Këto burime nga urgjenca thonë se kanë qenë në shtëpinë...
Rreth 20 biznismen dhe kontabilist janë arrestura nga Drejtoria e Policisë Financiare nën dyshimin se nga arkat e komunave të Gostivarit dhe Tetovës në mënyrë të organizuar kanë tërhequr para duke e dëmtuar shtetin me mbi një milion euro. Drejtori i Drejtorisë së Policisë Financiare, Arafat Muaremi për portalin...
Policia e Shtipit dhe e Velesit dje ka marrë denoncime për dy përdhunime. Sipas njoftimit të MPB-së, më 2 tetor në orën 18:45 në SPB Shtip, 45-vjeçari nga Koçani ka denoncuar se ndaj bijës së tij 16-vjeçe është kryer përdhunim nga E.B nga Shtipi. Rasti tjetër i ngjashëm është denoncuar në...
Translate »