Partia Socialdemokrate ka nisur një aksion te Katedralja “Nëna Terezë”. Forca të policisë janë parë në aktivitetin i cili po mbahet nga PSD-ja. Ende nuk dihet se cili është qëllimi i këtij aktiviteti, por aktivistët e kësaj partie kanë mbajtur në duar një pankartë me fytyrën e kreut të...
Një ngjarje tragjike ishte ajo çfarë ndodhi për familjen Avdiaj nga Kosova. Blerim Avdiaj 49-vjeç së bashku me bashkëshorten Anjezën dhe fëmijët po udhëtonin drejt Shqipërisë në momentin kur u përplasën me një mjet të tonazhit të rëndë. Nga familja Avdiaj ka mundur të shpëtoje më e vogla Violeta...
Është arrestuar një person në Deçan pasi që kishte mashtruar katër persona se do t’iu rregulloj viza pune për në Gjermani. Policia e Kosovës njofton se i dyshuari në 2017-tën kishte mashtruar katër personat për çka ua kishte marrë nga 1 mijë e 500 euro secilit. “Është arrestuar i dyshuari mashkull...
Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, me rastin e përvjetorit të Pavarësisë së Kazakistanit është vlerësuar me çmimin më të lartë të shtetit. Këtë e ka bërë të ditur këshilltari i Pacollit, Naim Murseli, njofton Bild.mk Çmimi Pacollit iu nda nga presidenti i parë i vendit, Nursultan Nazarbayev. “Sot, me...
Dhuna policore, e cila u intensifikua u bë temë aktuale së fundmi në Shqipëri, ka shpërthyer e eskaluar edhe në Mitrovicë, një 19 vjeçar me iniciale Sh.B është përgjakur pasi i janë shkaktuar plagë e të çara në kokë nga një zyrtar policor sot në Mitrovicë, tek Liqeni Akumulues. E...
Të shtunën në mbrëmje një krim i rëndë ka ndodhur në Gjermani. Një 48-vjeçar nga Kosova ka vrarë kunatën e tij 33-vjeçare dhe ka plagosur rëndë vëllaun e tij 38-vjeç. Gruaja 33-vjeçare, raportohet se vdiq rrugës për në spital. Ngjarja tragjike ka ndodhur në Lohne të Bielefeldit. Mediat gjermane raportojnë se i dyshuari...
LDK-ja humbet bastionin e saj, ndërsa tashmë Podujeva i ka besuar qeverisjen një të zgjedhuri nga Lëvizja Vetëvendosje. Shpejtim Bulliqi fitoi me 51.64% të votave në Podujevë, ndërkohë në Mitrovicë të Veriut ka fituar kandidati i Listës Serbe. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish-kryeministri, Albin Kurti zgjedhjet ku fitoi kandidati...
Ish zv.kryeministri i Kosovës dhe zyrtari i lartë i VV-së, Haki Abazi, në një status në Fejsbuk ka aluduar se pas televizionit kosovar T7 qëndron ish kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski. “Televizioni 7 i Gruevskit në Kosovë duhet me u bojkotu sikur televizioni i Stanishiqit dikur. Nuk janë televizionet gurthyes...
Zgjidhja më e mirë e mundshme midis Serbisë dhe Kosovës është përmes dialogut, në të kundërtën, mund të shihet një konflikt i llojit të Nagorni Karabakut’. Kjo është deklarata e bërë nga presidenti serb, Aleksander Vuçiç, paraditen e të enjtes, që ka nxitur një mori reagimesh në Kosovë dhe jashtë...
Ka përfunduar seanca e parë gjyqësore ndaj ish-zëdhënësit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Jakup Krasniqi. Gjatë kësaj seance Krasniqit iu paraqitur edhe një herë aktakuzë për të cilën akuzohet, ku edhe deklaroi se tashmë e ka pranuar atë. Ndër të tjerash përgjatë seancës, Krasniqi u deklarua jo-fajtor dhe tha se...
Translate »